РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000622636<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гармашева І. Л. 
Взаємодія клітин штаму Lactobacillus plantarum 337Д УКМ B-2627 з глинистими мінералами in vitro / І. Л. Гармашева, Н. К. Коваленко, В. С. Підгорський, О. П. Лівінська, С. І. Войчук, Л. Т. Олещенко, Т. В. Томила, Т. Ф. Лобунець // Мікробіол. журн.. - 2016. - 78, № 4. - С. 11-24. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Мета роботи - охарактеризувати взаємодію клітин штаму Lactobacillus plantarum 337Д УКМ B-2627, що має пробіотичні властивості, з каолінітом й монтморилонітом. Використано методи інфрачервоної спектроскопії, трансмісійної електронної мікроскопії, адсорбційно-структурний статичний об'ємний метод, мікробіологічні та статистичні методи. У разі взаємодії клітин штаму L. plantarum 337Д з частинками глинистих мінералів характеристики пористого простору останніх практично не змінювались у порівнянні з вихідними зразками, розподіл пор за розмірами ставав ширшим за рахунок появи пор великого діаметра, зменшувалась питома поверхня, але сорбційна ємність та шарова будова глинистих мінералів зберігалась. Вперше встановлено вплив каолініту і монтморилоніту на ріст штаму L. plantarum 337Д in vitro. Найбільший стимулювальний вплив глинистих мінералів спостерігали на другій годині культивування. Питома швидкість росту штаму L. plantarum 337Д була у 5,2 разу більшою у разі культивування в середовищі MRS з 4 % каолініту та у 6 разів більшою - в середовищі MRS з 1 % монтморилоніту у порівнянні з контролем. Наявність у середовищі каолініту чи монтморилоніту уповільнювала процес зниження pH під час культивування штаму L. plantarum 337Д у порівнянні з контролем. За наявності монтморилоніту pH середовища знижувався повільніше, ніж за присутності каолініту. Різниця між значенням pH середовища з 4 % каолініту на початку культивування і через 2 год (<$EDELTA roman pH>) була в 10 разів меншою у порівнянні з контролем. У той же час pH середовищ з 1 % і 4 % монтморилоніту починав знижуватись через 4 год культивування. Висновки: різний вплив на ріст штаму L. plantarum 337Д зумовлений відмінностями фізико-хімічних характеристик каолініту і монтморилоніту, використаних у роботі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.265*736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22205 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського