РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000622975<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Блистів О. М. 
Взаємозв'язок інформаційної культури та якості навчального процесу / О. М. Блистів, Л. В. Галаз // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 815. - С. 15-21. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Характерною ознакою сучасного етапу економічного та науково-технічного прогресу є стрімкий розвиток інформаційних технологій, їх якнайширше використання у різних сферах життя, зокрема в освіті та управлінні державою. Сьогодні система освіти переживає період змін і трансформацій. Навчальні заклади повинні формувати вміння вчитися, здобувати інформацію, одержувати з неї необхідні знання. Зважаючи на це, все більшу роль у навчальному процесі відіграє рівень розвитку інформаційної культури (ІК) особистості. Поширення ІК в суспільстві та в освіті зокрема є важливим соціально-освітнім підгрунтям інформатизації загалом. Розглянуто особливості формування ІК особистості; розкрито зміст поняття "ІК" і сформульовано проблеми її формування; визначено шляхи та методи впливу ІК на ефективність навчального процесу. Формування ІК якісно впливає на розвиток мислення студентів, сприяючи вмінню мислити категоріями, відділяти головне від другорядного, аналізувати ситуацію та робити висновки, розвиваючи їх об'єктивну та абстрактну складові. Доводячи важливість впливу ІТ на освітній процес, увагу зосереджено і на негативних моментах такого впливу. Розкрито, зокрема, сутність таких аспектів, як індивідуалізація процесу навчання, створення нових форм взаємодії, вплив інформатизації на сучасну мову, вплив на цінності та культурні інтереси студентів; розглянуто проблеми фільтрації матеріалу, переходу до самостійних дій, підміни реальних знань комп'ютерною програмою тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського