РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623034<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чипиляк Т. Ф. 
Онтоморфогенез видів роду Hemerocallis L. при інтродукції в Криворізький ботанічний сад НАН України / Т. Ф. Чипиляк // Вісн. Харків. нац. аграр. ун-ту. Сер. Біологія. - 2015. - Вип. 3. - С. 98-105. - Бібліогр.: 104 назв. - укp.

Проведено дослідження онтогенезу видів роду Hemerocallis (H. citrinа, H. esculenta, H. lilioasphodelus та H. middendorffii) при інтродукції в Криворізький ботанічний сад НАНУ. В перший рік вегетації особини перебували у віргінільному віковому періоді, в якому виділено вікові стани: проросток, ювенільний та іматурний. Найбільш значні відмінності серед вивчених видів зафіксовано в віковому стані проросток - це терміни початку проростання насіння і появи сходів, розвиток кореневої системи. До молодого генеративного стану особини H. lilioasphodelus, H. citrina та H. middendorffii переходили на третій рік життя, тоді як H. esculenta - на четвертий. Особливості аутекології видів лілійнику в умовах м. Кривий Ріг полягають у тому, що початок вікового стану проросток, ювенільний та іматурний у особин H. lilioasphodelus та H. middendorffii зафіксований на 20 - 30 діб пізніше, ніж у природному ареалі. Особини вищезазначених видів у наших умовах за три роки життя проходять три вікові періоди: латентний, віргінільний і генеративний, тоді як їх перехід до молодого генеративного стану за екологічних умов первинних ареалів відбувається на четвертий рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12 Hem + Е50*852.121.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69512/Б. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського