РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623138<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Исаев В. И. 
Палеоклиматические факторы реконструкции термической истории нефтематеринских Баженовской и Тогурской свит юго-востока Западной Сибири / В. И. Исаев, А. А. Искоркина, Г. А. Лобова, А. Н. Фомин // Геофиз. журн.. - 2016. - 38, № 4. - С. 3-25. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Регіони Західносибірської нафтогазоносної провінції мають унікальні палеокліматичні особливості: мезозойсько-кайнозойський віковий хід температур, індивідуальний для регіональних палеокліматичних зон; різномасштабні процеси формування і деградації неоплейстоценових товщ вічномерзлих порід; зонально і періодично сформовані пізньочетвертинні льодовикові покриви. Мета досліджень - оцінити вплив чинників палеоклімату (віковий хід температур на земній поверхні і неоплейстоценових товщ мерзлоти) на розрахунковий геотермічний режим нафтоматеринських світ, який визначає підрахунок щільності ресурсів вуглеводнів (ВВ) за допомогою об'ємно-генетичного методу. Об'єкт досліджень - баженовські і тогурські відклади мезозойсько-кайнозойського розрізу, розкритого глибокими свердловинами на південному сході Західного Сибіру (Північнофестивальне і Лутінецьке родовища вуглеводнів Томської обл.). Дослідження грунтуються на застосуванні методу палеотемпературного моделювання - позитивного розв'язання оберненої та прямих задач нестаціонарної геотермії за умов седиментації, на багатоваріантності палеотектонічних і палеотемпературних реконструкцій, оцінюванні відповідності результатів реконструкцій критеріям оптимальності розв'язання оберненої задачі геофізики та ступеня узгодженості розрахункових вогнищ генерації нафт із встановленою нафтогазоносністю надр. Установлено необхідність урахування неоплейстоценової мерзлоти потужністю близько 300 м і застосування "місцевого" (регіонального) вікового ходу температур на земній поверхні для адекватного відновлення термічної історії нафтоматеринських відкладів на землях південного сходу Західного Сибіру. У разі неврахування товщ багаторічної мерзлоти розрахункові ресурси ВВ, що визначаються за допомогою об'ємно-генетичного методу, можуть бути знижені до 25 - 30 %. У разі неврахування палеокліматичного ходу температур розрахункові ресурси ВВ можуть бути занижені від 50 % до 4 разів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45РОС53)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського