РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623714<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Руденко О. В. 
Експериментальне обгрунтування окремих ланок патогенезу синдрому хронічного тазового болю / О. В. Руденко, Ф. І. Костєв, Л. І. Красилюк, Р. В. Савчук // Урологія. - 2015. - 19, № 3. - С. 188-193. - укp.

В експерименті на 51 білих безпородних щурах-самцях чотиримісячного віку створено модель синдрому хронічного тазового болю шляхом пошкодження крижового сплетіння, перев'язуючи найбільший нерв такого сплетіння - сідничний нерв. У ході морфологічного дослідження м'язів тазового дна та сечового міхура підтверджено наявність дегенеративно-дистрофічних змін в м'язах і нервових утвореннях, а також венозне повнокрів'я. Біохімічні зміни в крові, гомогенатах м'язів тазового дна та сечового міхура, де оцінювали активність альфа2-макроглобуліну, креатинфосфокінази та лактатдегідрогенази, вказують на наявність пошкодження та гіпоксію як у крові, так і в окремих тканинах. Підвищення активності циркулюючих імунних комплексів у крові та титру автоантитіл в гомогенатах м'язів тазового дна та сечового міхура доводять наявність автоімунного запалення. Морфологічні, біохімічні та імунологічні зміни виступають субстратом виникнення болю, а запропонована експериментальна модель може використовуватися для подальших досліджень.

В эксперименте на 51 белых беспородных крысах-самцах четырехмесячного возраста была создана модель синдрома хронической тазовой боли путем повреждения крестцового сплетения, перевязывая самый крупный нерв данного сплетения - седалищный нерв. При морфологическом исследовании мышц тазового дна и мочевого пузыря подтверждено наличие дегенеративно-дистрофических изменений в мышцах и нервных образованиях, а также венозное полнокровие. Биохимические изменения в крови, гомогенатах мышц тазового дна и мочевого пузыря, где оценивали активность альфа2-макроглобулина, креатинфосфокиназы и лактатдегидрогеназы, указывают на повреждения и гипоксию как в крови, так и в отдельных тканях. Повышение активности циркулирующих иммунных комплексов в крови и титра аутоантител в гомогенатах мышц тазового дна и мочевого пузыря доказывают наличие аутоиммунного воспаления. Морфологические, биохимические и иммунологические изменения выступают субстратом возникновения боли, а предложенная экспериментальная модель может использоваться для дальнейших исследований.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15869 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського