РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623923<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Денисенко Н. В. 
Вплив агоніста 5-НТ4 рецепторів (мосаприду цитрату) на процеси ліпопероксидації, продукцію оксиду нітрогену (II) та морфологічний стан слизової оболонки товстої кишки на тлі виразкового коліту / Н. В. Денисенко, О. Я. Скляров // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 2. - С. 36-44. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Серотонін відіграє значну роль у регуляції функцій органів шлунково-кишкового тракту, зокрема і товстої кишки. Відомо, що майже весь серотонін в організмі людини синтезується та депонується в ентерохромафінних клітинах, які локалізовані у слизовій оболонці (СО) кишки. Реалізація впливу серотоніну на гладенькі м'язи, кровоносні судини та СО товстої кишки здійснюється шляхом активації різних типів серотонінових рецепторів. Серед них значна роль належить 5-НТ4 рецепторам серотоніну, оскільки вони ідентифіковані на мембранах клітин товстої кишки (ентероцити, гладеньком'язові, ендотелій). Для визначення ролі 5-НТ4 рецепторів серотоніну був використаний їх агоніст - мосаприду цитрат. Дослідження було проведено на нелінійних щурах обох статей, яких було розподілено на 4 групи (перша - інтактні тварини, друга - тварини, яким вводили агоніст 5-НТ4 рецепторів серотоніну, третя - тварини, яким моделювався експериментальний коліт, четверта - тварини, яким вводили агоніст 5-НТ4 рецепторів серотоніну на тлі експериментального коліту). Коліт моделювали шляхом введення розчину оцтової кислоти у товсту кишку. Екпериментальний оцтовокислий коліт супроводжувався зростанням активності процесів ліпопероксидації, індуцибельної NO-синтази, мієлопероксидази, що викликає розвиток нітрозо-оксидативного стресу. Самостійна дія мосаприду не призводила до виражених морфологічних і біохімічних змін у СО товстої кишки. Активація 5-НТ4 серотонінових рецепторів мосапридом на тлі коліту зменшувала ступінь деструктивних ушкоджень, вміст ТБК-активних продуктів, активність мієлопероксидази, індуцибельної NO-синтази, супероксиддисмутази та каталази у СО товстої кишки, що свідчить про зниження нітрозо-оксидативного стресу та посилення процесів цитопротекції. Застосування мосаприду цитрату має не тільки прокінетичний вплив, але й цитопротекторний, антиоксидантний і протизапальний за умов експериментального коліту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.301.1-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського