РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623925<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Курбатова І. М. 
Фракційний склад білків крові коропа за дії нандролону та альбендазолу / І. М. Курбатова, М. О. Захаренко // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 2. - С. 51-58. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Вплив анаболічних стероїдів, зокрема нандролону та антигельмінтика альбендазолу на коропових риб залежить від концентрацій у воді та пов'язаний зі зміною низки морфологічних показників і фізіолого-біохімічних механізмів у процесі їх адаптації до дії ксенобіотиків води, як і показали дослідження загального вмісту та фракційного складу білків плазми крові. В модельних експериментах, проведених на дворічках коропа, головною метою яких було дослідити вплив ксенобіотиків антропогенного походження на фракційний склад білків плазми крові, встановлено, що за нетривалої експозиції (72 год) і низьких концентрацій нандролону у воді акваріумів (0,1 мг/дм3 для першої дослідної та 0,5 мг/дм3 - для другої дослідної групи) спостерігаються лише незначні зміни вмісту білків з молекулярною масою 25, 35 - 50 і 100 - 140 кДа за сталих значень показників інших фракцій. З підвищенням концентрації нандролону у воді акваріуму до 1,0 мг/дм3 вміст білків з молекулярною масою 450 кДа і вище зріс на 91 %, 340 кДа - на 78 %, 260 кДа - на 101 %, 70 кДа - на 149 %, 50 кДа - на 111 %, 25 - 50 кДа - 35 - 62 % у порівнянні з контролем. Отже, анаболічні стероїди, потрапляючи у воду, за низьких концентрацій не впливають, а за високих - стимулюють процеси біосинтезу білків в тканинах дворічок коропа. Нетривале перебування (12 год) коропів в акваріумі з концентрацією антигельмінтика альбендазолу у воді 0,2 мг/л змінювало лише окремі фракції білків плазми крові риб. Збільшення концентрації альбендазолу у воді до 0,5 мг/л і особливо до 1,0 мг/л впливало на білковий спектр плазми крові риб значною мірою, знижуючи вміст більшості білків низько- та високомолекулярних фракцій. Досліджувані ксенобіотики нандролон та альбендазол у вищевказаних концентраціях у воді та за нетривалої експозиції не впливали на поведінку риб, кількість дихальних рухів і на томографічні показники внутрішніх органів. Стан зовнішніх покривів тіла, а також органолептичні показники внутрішніх органів риб дослідних груп за дії різних концентрацій нандролону та альбендазолу не відрізнялись від подібних характеристик коропів контрольної групи. Одержані результати свідчать про важливу роль білків плазми крові риб в механізмах їх адаптації до дії ксенобіотиків води, зокрема анаболічного стероїду нандролону та антигельмінтика альбендазолу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*801.1-648 + П729.1-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського