РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623931<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рубан С. Ю. 
Кросбридинг як елемент високопродуктивного молочного скотарства / С. Ю. Рубан, О. М. Федота, В. О. Даншин, Л. В. Мітіогло, В. Я. Турчин // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 2. - С. 94-104. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Висвітлено питання використання міжпородного схрещування в сучасному молочному скотарстві. Проведено аналіз породоутворювального процесу в Україні за останні десятиріччя. Показано, що в Україні за останні 60 років нагромаджено досвід удосконалення вітчизняних молочних і комбінованих порід великої рогатої худоби з використанням кращого світового генофонду. Аналіз еволюції пріоритетів щодо напрямів селекції молочної худоби з 1971 до 2014 рр. показує, що відбулося не тільки збільшення кількості ознак, за якими ведеться оцінка і добір бугаїв-плідників молочних порід у США, але радикально змінилися економічні орієнтири добору. Наведено характеристики основних молочних порід великої рогатої худоби у світі. Надано детальну характеристику програми схрещування Procross, яка передбачає використання голштинів шляхом їх схрещування з плідниками інших порід за певними схемами. Проведено аналіз ефекту гетерозису у разі використання систем кросбридингу за участю декількох порід. Цей аналіз показав, що найбільш економічно привабливим є залучення до кросбридингу трьох контрастних між собою порід. На основі попереднього досвіду створення вітчизняних молочних порід, а також світового досвіду щодо одержання комерційно-привабливих генотипів тварин і зменшення при цьому витрат на виробництво продукції, запропоновано рекомендації щодо подальших напрямів селекційної роботи з вітчизняними породами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-338

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського