РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623933<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Федорович О. В. 
Вплив "Бровермектин-грануляту" і "Авесстиму" на гематологічні показники однорічок білого амура, уражених ектопаразитами / О. В. Федорович // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 2. - С. 113-118. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зауважено, що вчені різних країн впродовж останніх років проводять комплексні дослідження з вивчення моногеноїдозів риб та розробляють методи лікування і профілактики цих захворювань. Проте антипаразитарні препарати негативно впливають не лише на паразитів, але й спричиняють подразливу дію на організм риб. Мета досліджень - вивчити вплив антипаразитарного препарату бровермектин-гранулятта імуномодулятора авесстим на гематологічні показники однорічок білого амура, уражених різними ектопаразитами - Dactylogyrus lamellatus і Gyrodactylus ctenopharyngodonis. Дослідження проведено у ДП "Рибгосп Галицький" Рогатинського району Івано-Франківської області та "Добротвір" Кам'янко-Бузького району Львівської області. Лікування хворих риб здійснювали шляхом згодовування з кормом препарату бровермектин-гранулят два дні поспіль у розрахунку 60 мг/кг живої маси та сумісно і препарату бровермектин-гранулят (60 мг/кг живої маси) й імуномодулятора авесстим (1 мг/кг живої маси). Встановлено, що застосування препарату бровермектин-гранулят та імуномодулятора авесстим сприяє активації гематологічних показників в однорічок білого амура, уражених дактилогірусами й гіродактилюсами, на що вказує зростання у їх крові кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну та гематокриту і зниження кількості лейкоцитів. Сукупне застосування зазначених препаратів сприяло кращій нормалізації вищеназваних показників у інвазованої риби.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського