РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623941<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гойванович Н. К. 
Вплив афлатоксину B1 на прооксидантно-антиоксидантний баланс у клітинах білих щурів / Н. К. Гойванович // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 3. - С. 17-22. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведено результати досліджень впливу афлатоксину B1 (AFB1) на активність ензимів антиоксидантної системи (глутатіонпероксидаза, глутатіонредуктаза та глутатіон-S-трансфераза) та вмісту відновленого глутатіону в клітинах органів (печінка, головний мозок, нирки). Антиоксидантна система перешкоджає нагромадженню токсичних продуктів перекисного окиснення ліпідів, відіграє важливу роль в детоксикації, деградації та виведенні із організму чужорідних органічних субстанцій. Дослідним щурам упродовж 14-ти діб щодоби вводили афлатоксин B1 в дозі 0,025 мг/кг маси тіла. У досліджуваних органах за умов щоденної інтоксикації відбувається активізація процесів антирадикального захисту. Встановлено, що за умов інтоксикації афлатоксином B1 антиоксидантна система відіграє важливу роль у зменшенні токсичних ефектів токсину. За тривалої інтоксикації знижується активність ензимів антиоксидантної системи: глутатіонпероксидазна, глутатіонредуктазна та глутатіон-S-трансферазна активність і вміст відновленого глутатіону. Динаміка глутатіонредуктази та глутатіонпероксидази в клітинах щурів, яким вводили AFB1, вказує на виснаження резервів глутатіон-відновлювальної біохімічної системи. Аналізуючи функціональну активність глутатіон-S-трансферази, потрібно зазначити, що за умов щодобового введення афлатоксину в організм щурів активність ензиму значно знижується на 7-му і 14-ту доби експерименту. Очевидно, це відбувається внаслідок інактивації молекул ензиму шляхом зв'язування їх із продуктами біотрансформації афлатоксину. Результати досліджень вказують на розвиток оксидативного стресу в досліджуваних клітинах під впливом афлатоксину B1. Водночас одним із механізмів шкідливої дії афлатоксинів може бути індукція процесу утворення вільних радикалів та ініціація реакцій пероксидного окиснення ліпідів, що призводить до зниження антиоксидантного захисту. Одержані результати вказують на значні зміни прооксидантно-антиоксидантного балансу клітин за умов тривалої інтоксикації афлатоксином B1.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.311.5 + Е60*801.1-642

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського