РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000623943<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жила М. І. 
Оцінка морфофункціонального стану органів імунної системи індиків при клінічному випробуванні препарату "Біотон" / М. І. Жила // Біологія тварин. - 2016. - 18, № 3. - С. 30-35. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено макро- і мікроскопічну характеристику органів імунної системи та показники продуктивності індиків під час клінічного випробування нового ветеринарного препарату біотон, що містить комплекс біологічно активних продуктів метаболізму грибів-ендофітів, виділених з коріння лікарських рослин. Для вивчення безпечності та ефективності застосування препарату біотон було сформовано три групи індиків кросу "Біг-6" по 25 голів в кожній: I група одержувала препарат в дозі 1 мл/л, II група - в дозі 2 мл/л води впродовж 7 діб в 1-й, 6-й, 15-й і 21-й тиждень відгодівлі, III група не одержувала препарату (контроль). За час проведення досліду відхилень щодо поведінки, клінічного стану індиків та захворювань не спостерігали. Динаміку зміни маси тіла визначали шляхом індивідуального щотижневого зважування. Макроскопічна структура досліджуваних імунних органів індиків збережена у всіх групах. Вагові коефіцієнти тимуса і фабрицієвої бурси були вірогідно вищими в індиків II групи. Під час гістологічного дослідження органів імунної системи індиків, які одержували препарат біотон з водою, встановлено сповільнення процесів вікової інволюції тимуса і фабрицієвої бурси, тоді як у контрольній групі спостерігали зменшення розмірів тимусних часточок і збільшення площі строми в тимусі, атрофію лімфоїдної тканини у фабрицієвій бурсі та зменшення білої пульпи і розмірів лімфатичних вузликів у селезінці. У результаті проведених клінічних досліджень встановлено, що препарат біотон добре переносився птицею, не викликав побічних реакцій. У разі випоювання у рекомендованій дозі, способі та кратності застосування простежували збільшення маси тіла та забійного виходу тушки, покращання морфофукціонального стану тимуса, фабрицієвої бурси і селезінки у порівнянні з контрольною групою.


Індекс рубрикатора НБУВ: П684-272 + П853

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23570 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського