РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000624389<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мазур О. О. 
Таксономічний склад та популяційний рівень мікробіоти вмісту верхньощелепних пазух у хворих на хронічний гнійний синуїт із цукровим діабетом 1-го типу залежно від тяжкості його перебігу / О. О. Мазур, О. Г. Плаксивий, І. В. Калуцький, К. І. Яковець // Буков. мед. вісн.. - 2016. - 20, № 3. - С. 110-119. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проведено мікробіологічне обстеження 97-ми зразків вмісту порожнини верхньощелепних пазух. Основну групу склали 50 хворих на хронічний гнійний верхньощелепний синуїт (ХГВС) із цукровим діабетом (ЦД) 1-го типу віком 15 - 54 роки. Серед хворих основної групи ендокринологи встановили в 11-ти осіб перебіг ЦД 1-го типу середньої тяжкості, у 39-ти - тяжкий ступінь перебігу. Контрольну групу склали 47 практично здорових осіб. У хворих на ХГВС із ЦД 1-го типу середньої тяжкості у вмісті гайморових пазух кількість лактобацил зменшується на 52,75 %, S. salivarius - на 56,05 %, S. sanguis - на 86,17 %, S. mitis - на 45,33 %, M. luteus - на 24,10 %. На фоні зниження в біотопі кількості автохтонних облігатних анаеробних та аеробних бактерій зростає кількість умовно-патогенних бактерій роду Prevotella на 63,2 %, Bacteroides - на 13,60 %, Fusobacterium - на 59,33 %, а також S. pyogenes - на 25,50 %, і патогенних для біотопу H. influenzae - на 47,71 %, M. catarrhalis - на 61,77 %. Бактерії, що контамінують вміст гайморових пазух (S. pneumoniae, E. coli) досяють помірного (E. coli) - високого (S. pneumoniae) популяційного рівня. Домінуюча роль у мікроекологічній системі порожнини верхньощелепної пазухи хворих на ХГВС з ЦД 1-го типу середньої тяжкості перебігу на основі значень ккд, КЗ, індексу постійності і домінування Бергера - Паркера належить S. epidermidis, Bacteroides spp., S. pneumoniae, M. luteus, M. catarrhalis, H. influenzae, Prevotella spp., Fusobacterium spp., S. viridans, S. mitis, S. pyogenes. У хворих на ХГВС із тяжким перебігом ЦД 1-го типу зростає домінуюча роль у мікробіотичних асоціаціях патогенних та умовно-патогенних S. pneumoniae - на 43,69 %, бактерії роду Bacteroides - на 64,10 %, Prevotella - у 2,03 разу, S. pyogenes - на 84,62 %, S. aureus - на 64,10 %, H. influenzae і M. catarrhalis - на 35,60 %, дріжджоподібних грибів роду Candida - у 2,46 разу. При цьому у хворих з тяжким перебігом ЦД 1-го типу зменшується роль домінуючого впливу на стан мікробіоценозу бактерій роду Fusobacterium - на 5,36 %, S. viridans - на 5,36 %, S. salivarius - у 4,88 разу, S. epidermidis - на 75,00 %. Тяжкість перебігу ЦД 1-го типу у хворих на ХГВС негативно впливає на таксономічний склад і популяційний рівень мікробіоти і характеризується зниженням домінуючої ролі облігатних бактерій і суттєвим зростанням патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів гайморових пазух.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р682.461

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського