РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000624472<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нікітіна І. М. 
Особливості неонатальної адаптації новонароджених із двійні / І. М. Нікітіна, А. Б. Сухарєв, А. В. Бойчук, С. А. Сміян // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2016. - 4, № 2. - С. 264-271. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проведено клінічний аналіз багатоплідних вагітностей. Вивчено особливості процесу неонатальної адаптації у 94-х близнюків залежно від типу зиготності. Доведено, що адаптація новонароджених за багатоплідності залежить від типу плацентації. Встановлено, що монозиготність близнюків є фактором ризику розвитку дизадаптаційних синдромів. Діти з монозиготних двійнят у порівнянні з дизиготними характеризуються більш високою частотою розвитку синдрому дихальних розладів і більшою схильністю до жовтяниці, геморагічного синдрому, порушення гемоліквородинаміки 2-го і 3-го ступенів тяжкості. Фізичний розвиток близнюків також визначається типом зиготності. У групі монозиготних двійнят частіше трапляються більш тяжкі варіанти затримки внутрішньоутробного розвитку. Встановлено високу частоту асфіксій на фоні незрілості, що зумовлює розвиток дизадаптаційних синдромів у цих дітей, найбільш частими з яких є гіпоксично-ішемічні ураження ЦНС, порушення терморегуляції та гастроіптестинальні реакції. Виявлення порушень згортальної системи крові та обміну глюкози безумовно відіграють негативну роль у становленні адаптації цих новонароджених. Тип зиготності має визначатися під час вагітності для вироблення лікарської тактики та визначення прогнозу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.115 + Р733.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського