РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000624482<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рєзнік А. В. 
Імуногістохімічне дослідження папілярного раку щитоподібної залози з біомінералізацією / А. В. Рєзнік, Р. А. Москаленко, А. М. Романюк // Журн. клініч. та експерим. мед. дослідж.. - 2016. - 4, № 2. - С. 341-351. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Рак щитоподібної залози (РЩЗ) є найбільш частою злоякісною пухлиною ендокринної системи, що має відносно сприятливий перебіг. Зростання кількості випадків РЩЗ відбувається в основному за рахунок папілярного раку щитоподібної залози (ПРЩЗ). Мета роботи - імуногістохімічне дослідження тканини папілярного РЩЗ за умов наявності та відсутності явищ біомінералізації. Досліджено 30 зразків ПРЩЗ з ознаками біомінералізації та 30 зразків ПРЩЗ без біомінералізації. Усіх пацієнтів із ПРЩЗ, у яких було виявлено ознаки патологічної біомінералізації, об'єднали в I групу (20 осіб). До II групи (30 осіб) увійшли хворі, які мали ПРЩЗ без ознак мінералізації. У тканині ПРЩЗ обох груп було проведено імуногістохімічне дослідження експресії білків Кі-67, p53, bax, bcl-2, остеопонтину (OPN), матриксної металопротеїнази 1 (ММР1), судинного фактора росту ендотелію (VEGF). Обробку даних проводили за допомогою прикладних статистичних методів за допомогою програми Microsoft Excel 2010 з додатком AtteStat 12.0.5. Результати досліджень було перевірено на нормальний розподіл за критерієм Шапіро - Уїлка. Оцінювання статистичної достовірності різниці результатів між групами зразків проводили за допомогою непараметричного критерію Манна - Уітні та параметричного t-критерію Стьюдента. Результати вважали статистично достовірними за ступеня вірогідності більше 95 % (p << 0,05). Різниця між результатами імуногістохімічного дослідження експресії bах (p << 0,001), OPN (p << 0,001) та VEGF (p << 0,05) у групах зразків ПРЩЗ з наявністю та відсутністю біомінералізації може свідчити про їх участь у процесах патологічної біомінералізації за умов даної патології. Встановлено, що наявність біомінералізації поєднується з достовірно вищим рівнем експресії bах у тканині злоякісної пухлини ЩЗ (p << 0,001). Висока експресія білка bах та низька експресія його антагоніста bcl-2 свідчать про посилення апоптозу у пухлинних клітинах. Наявність патологічної біомінералізації призводить до достовірно вищих рівнів експресії білка OPN (p << 0,001) у тканині ПРЩЗ. Відомо, що остеопонтин є кислим фосфопротеїном, який експресується у мінералізованих тканинах і інгібує утворення гідроксіапатиту, зв'язуючись із поверхнею кристалів. Можна припустити, що гіперпродукція остеопонтину пухлинними клітинами є фактором протидії біомінералізації ГІРЩЗ. Також було перевищення експресії фактора росту ендотелію у групі зразків ПРЩЗ із кальцифіканією над групою ПРЩЗ без кальцифікацїї (p << 0,05). Оскільки білок VEGF відповідає за відновлення подачі кисню до тканин у ситуації, коли циркуляція крові недостатня, це може свідчити про більш високий рівень гіпоксії у мінералізованих тканинах ПРЩЗ. Загалом, оцінюючи вплив біомінералізації на перебіг ПРЩЗ, можна говорити про її сприяння захисним силам організму, яке полягає в посиленні апоптозу в пухлині, механічному обмеженні поширення та росту пухлини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/мед. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського