РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000624818<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Токарчук Н. І. 
Застосування левокарнітину для лікування вторинної кардіоміопатії у дітей раннього віку / Н. І. Токарчук, Ю. В. Вижга, Л. С. Старинець // Соврем. педиатрия. - 2016. - № 5. - С. 67-70. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність терапії левокарнітином вторинної кардіоміопатії у дітей раннього віку. Під спостереженням знаходилось 42 дитини першого року життя, що перебували на стаціонарному лікуванні з встановленим діагнозом білково-енергетичної недостатності (БЕН) II і III ступеня (27 (64,3 +- 3,14 %) і 15 (35,7 +- 3,12 %) дітей відповідно). Середній вік дітей склав 7,2 +- 1,9 міс. Усім дітям проведено лікування супутньої патології - вторинної кардіоміопатії з призначенням препарату левокарнітину впродовж чотирьох тижнів. Основні показники ліпідного обміну, функціонального стану серцево-судинної системи (ССС) оцінено у динаміці лікування. За чотири тижні терапії вміст холестерину в сироватці крові дітей із БЕН достовірно не відрізнявся, хоча і був нижчим за значення практично здорових дітей. На тлі прийому левокарнітину достовірно знизилась частота змін зубця Т, депресії сегмента ST, що вказує на зникнення порушення фази реполяризації міокарда. За даними ЕхоКГ спостерігалась нормалізація фракції викиду, знизилась частота пролапсу мітрального клапана (p << 0,05), що можна пов язати з нормалізацією скоротливої функції міокарда лівого шлуночка та папілярних м 'язів. Зроблено висновки, що під впливом кардіометаболічної терапії левокарнітином (агвантар) у дітей раннього віку з вторинною кардіоміопатією спостерігається стабілізація функціонального стану ССС, покращується електрична функція серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.13-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського