РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000624974<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Горбань Н. Є. 
Особливості мікробіоценозу статевих шляхів у жінок репродуктивного віку з проліферативною патологією статевих органів / Н. Є. Горбань // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 23-33. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості мікробіоценозу статевих шляхів у жінок репродуктивного віку з проліферативною патологією статевих органів з метою оптимізації їх лікування. Було обстежено 121-у пацієнтку репродуктивного віку із наявністю проліферативних процесів ендометрія. Хворих було розподілено на 2 групи: I групу склали 45 жінок з гіперпластичними процесами ендометрія (ГПЕ) у поєднанні з лейоміомою матки, II групу представили 76 пацієнток, які мали локальну проліферативну патологію ендометрія, III групу (контроль) склали 30 здорових жінок репродуктивного віку. Під час вивчення мікробіоценозу статевих шляхів було використано бактеріоскопічні та бактеріологічні методи обстеження. У обстежених жінок I та II груп виявлено дисбіотичні зміни в мікробіоценозі статевих шляхів, які включали: неспецифічний вагініт (I група - 46,7 %, II група - 38,2 %); вагіноз (I група - 40,0 %, II група - 35,5 %) та проміжний тип змін (I група - 13,3 %, II група - 26,3 %). Слід відмітити, що стан нормобіоценозу не було діагностовано у жодної з обстежених пацієнток. У хворих I групи з поєднанням проліферативних процесів ендометрія та лейоміоми матки визначались більш виражені зміни мікробіоценозу. З урахуванням викладеного вище доцільним є вивчення мікробного складу статевих шляхів у жінок з ГПЕ та проведення етіопатогенетичного лікування з метою нормалізації мікробіоценозу статевих шляхів. Заключення: проведені бактеріологічні обстеження стану мікробіоценозу статевих шляхів у жінок з ГПЕ та міометрія підтверджують той факт, що зрушення в мікробній картині зовнішніх статевих шляхів може бути безпосереднім тригерним фактором у виникненні проліферативних процесів не тільки у піхві, цервікальному каналі шийки матки, але і в міо- та ендометрії та мають враховуватися під час вибору тактики лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.869 + Р715

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського