РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000624976<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бичков М. А. 
Особливості електролітного обміну у слині у хворих на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу / М. А. Бичков, М. М. Яхницька // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 40-45. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Слина відіграє важливу роль у фізіологічних процесах, що відбуваються у ротовій порожнині та верхніх відділах шлунково-кишкового каналу. Крім того, слина бере участь в імунобіологічних окисних процесах, забезпечуючи хімічний кліренс стравоходу. Водночас під впливом кислотних рефлюксів склад слини змінюється кількісно і якісно. У зв'язку з цим дослідження складу слини має важливе діагностичне значення у пацієнтів із гастроезофагальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ). Мета роботи - дослідити вміст електролітів (кальцію,магнію, натрію, калію) у слині в хворих з різними формами ГЕРХ. Комплексно обстежено 20 пацієнтів з ГЕРХ (з неерозивною формою - 12, з ерозивною - 8) та 10 практично здорових добровольців. Для верифікації ГЕРХ усім пацієнтам проводили анкетування (для виявлення типових скарг) та ендоскопічне обстеження верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. Проаналізовано зразки слини усіх хворих. Вміст електролітів у слині визначали наступним чином: кальцій -за допомогою фотометричного методу із арсеназо III; магній та натрій - колориметричного методу із іонами Mg<^>2+ ураніл ацетатом і магон сульфоналом відповідно; калій - із іонами тетрафенілборату за турбідиметричним методом без депротеїнування. Встановлено, що у пацієнтів з неерозивною формою ГЕРХ середнє значення концентрацій кальцію було 1,63 +- 0,14 ммоль/л, магнію - 0,82 +- 0,04 ммоль/л, натрію - 84,51 +- 13,12 ммоль/л, калію - 14,23 +- 1,02 ммоль/л. У хворих з ерозивним езофагітом рівень кальцію склав 1,76 +- 0,17 ммоль/л, магнію - 0,77 +- 0,04 ммоль/л, натрію - 61,88 +- 8,78 ммоль/л, калію - 20,28 +- 4,73 ммоль/л. Таким чином, виявлено статистично достовірні зміни електролітного складу слини (збільшення рівня натрію, зменшення магнію та кальцію), що ймовірно пов'язано з розвитком ГЕРХ. Однак дане припущення потребує подальших досліджень зі збільшенням числа хворих як на ГЕРХ, так і практично здорових осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1 + Р252.731

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського