РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000624990<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зайцев В. В. 
Особливості нормування хлорорганічних сполук у питній воді у деяких країнах Європи та США / В. В. Зайцев // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 117-126. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Переважна частина населення України використовує питну воду (ПВ) з поверхневих джерел, насамперед р. Дніпро. Для забезпечення епідемічної безпеки ПВ на 90 % водопроводах світу використовуються хлор. Внаслідок хімічних реакцій органічних речовин, що містяться у воді поверхневих джерел, з хлором утворюється ряд хлорорганічних сполук (ХОС), серед яких переважають тригалометани (ТГМ), а серед останніх - хлороформ (ХФ), рівень якого як правило перевищує ГДК. У різних державах світу нормативи ХОС суттєво різняться. Необхідність порівняльної оцінки нормативів ХОС на підставі оцінки їх канцерогенного ризику визначило актуальність досліджень і мету роботи. Мета дослідження - порівняти нормативи ХОС у ПВ різних країнах світу на підставі оцінки їх канцерогенного ризику, запропонувати найбільш ефективні технологічні заходи щодо зменшення рівня ХОС у воді водопроводів з поверхневих джерел водопостачання. Виконано аналітичний огляд діючих нормативів ХОС у ПВ України, Росії, США, країн Європейського Союзу за останні 10 років. Розраховано канцерогенний ризик для здоров`я населення у зв'язку зі споживанням хлорованої ПВ, що містить ХОС та ХФ. На підставі розрахунків канцерогенного ризику підтверджено ГДК деяких ХОС, що застосовуються в Україні. Для досягнення вказаних ГДК ХОС запропоновано найбільш ефективні сучасні заходи щодо оптимізації методів знезараження ПВ з поверхневих вододжерел.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.531.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського