РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625009<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Оржешковський В. В. 
Клініко-нейрофізіологічна характеристика деяких форм медикаментозних полінейропатій / В. В. Оржешковський // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 243-250. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Значна кількість уражень периферичної нервової системи зумовлена застосуванням антибактеріальних препаратів, в тому числі таких, як хлорамфенікол та нітрофурани. Мета роботи - вивчення негативного впливу вживання хлорамфеніколу та нітрофуранів на перебіг та нейрофізіологічні показники хворих на відповідну полінейропатію та виявлення серед них визначальних диференціальних ознак. В дослідження було включено 25 пацієнтів з клінічними ознаками дистальної симетричної полінейропатії віком від 20-ти до 50-ти років, яких було розподілено на 2 групи. Критеріями включення до 1 групи була наявність в анамнезі факту вживання хлорамфеніколу. Перша група складалася з 13-ти пацієнтів. Критеріями включення до другої групи була наявність вживання нітрофуранів. Друга група складалася з 12-ти пацієнтів. Усім пацієнтам було проведено клініко-неврологічне дослідження з визначенням балів по шкалам TCNSS, НДР, а також стимуляційну електроміографію (ЕМГ). В результаті проведеного дослідження одержано данні: в 1-й групі середній бал (М +- STD) за шкалою TCNSS становив 8,6 +- 0,87, за шкалою НДР 11,1 +- 0,67, в 2-й групі 6,8 +- 0,72, 8,2 +- 1,40 відповідно, зі статистично значущий різницею між групами p << 0,0002 та p << 0,0005 відповідно. За даними електроміографічного дослідження в обох групах були наявні ознаки ураження моторних і сенсорних волокон. В 1-й групі частіше реєструвалися зменшення нижче нормальних показників амплітуди М-відповіді (p << 0,00001), наявність блоків проведення по моторним волокнам (p << 0,0005) n. tibialis та амплітуди М-відповіді (p << 0,005) n. ulnaris. В 1-й групі значно нижче були показники ШР3с по n. suralis у порівнянні з 2 групою (p << 0,004), а в 2-й групі показники ШР3с по n. medialis (p << 0,00007). Висновки: вживання хлорамфеніколу та нітрофуранів може асоціюватися з сенсомоторною полінейропатією, яка у разі вживання хлорамфеніколу клінічно більш виражена. За даними стимуляційної ЕМГ за вживання хлорамфеніколу розвивається аксональна сенсомоторна полінейропатія з вторинною мієлінопатією з переважним ураженням нервів нижніх кінцівок, а за вживання нітрофуранів переважно уражаються нерви верхніх кінцівок. Розпізнавальними рисами, для цих полінейропатій можуть бути більше ураження моторних волокон n. tibialis та n. peroneus, а також сенсорних волокон n. suralis за вживання хлорамфеніколу, а також більше ураження моторних волокон n. ulnaris та сенсорних волокон n. medialis за вживання нітрофуранів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського