РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625013<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чуприна Г. М. 
Неврологічні симптоми орофаціальної ділянки при множинному склерозі: особливості перебігу в аспекті коморбідності та підходи до лікування / Г. М. Чуприна // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 270-276. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Клінічна картина множинного склерозу (МС) складається з великої кількості неврологічних симптомів, серед яких неврологічні симптоми орофаціальної ділянки (НСОД) мають значне поширення. Мета роботи - вивчити поширеність НСОД у хворих з МС і з'ясувати особливості їх перебігу в аспекті коморбідності; вивчити можливості акупунктурної корекції НСОД у складі комплексного лікування у хворих з МС. Обстежено 207 хворих МС з різними формами перебігу. Оцінювались клініко-демографічні характеристики хворих з МС у зв'язку з коморбідністю, визначались рівень інвалідності (EDSS), ступінь вираженості болю (ВАШ), тяжкості втоми (FSS), депресії (BDI-II), проводилась синдромальна акупунктурна діагностика (САД), електропунктурна діагностика (ЕПД) за методом Накатані. Середній рівень поширеності НСОД у досліджуваних хворих з МС становив 33,8 %. У пацієнтів з МС II групи (на тлі коморбідної патології) достовірно вищою виявилась як частота поширення НСОД (p << 0,05), так і клінічна різноманітність їх патологічних проявів. Висновки: НСОД у хворих з МС мають більш значне поширення, різноманітніше представлені клінічно і відрізняються тяжчим перебігом за даними показників шкал EDSS, ВАШ, FSS, BDI-II у групі хворих з коморбідною патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського