РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625020<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лисенко С. М. 
Особливості кіфопластики при неускладнених остеопоротичних переломах хребців / С. М. Лисенко, Р. Ю. Ілюк, А. Л. Литвиненко, О. М. Возняк // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 313-320. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Патологічні остеопоротичні переломи є важливою медико-соціальною проблемою, зумовленою глобальним постарінням населення. Робота грунтується на ретроспективному аналізі хірургічних втручань у пацієнтів з неускладненими патологічними остеопоротичними переломами хребців (ПОПХ), яким проведено перкутанну балонну кіфопластику (ПК). В дослідження було включено всіх пацієнтів, яким проведено ПК 49-ти ушкоджених хребців (переломи типу A1) в центрі загальної нейрохірургії КЛ "Феофанія" з листопаду 2011 р. по червень 2015 р., а саме: 30 жінок, 8 чоловіків віком від 65-ти до 83-х років, в середньому 72 роки. Інтенсивність больового синдрому за Візуальною аналоговою шкалою (ВАШ) складала від 5-ти до 9-ти балів, в середньому 7,4 бали. У підготовлену порожнину за балонної кіфопластики вводилося від 1,4 до 3,6 мл кісткового цементу, його загальна кількість на одне тіло хребця складала від 2,4 до 6 мл, в середньому 3,4 мл. Передопераційно не визначали бажаний об'єм кісткового цементу для введення в тіло хребця, і не намагалися досягнути суцільного однорідного "щільного" заповнення тіла хребця, натомість спиралися на дані флюороскопії та вважали достатнім проникнення цементу у всі відділи рентгеноскопічної проекції тіла хребця. Регресу больового синдрому в ранньому післяопераційному періоді до 0 - 3 балів за ВАШ досягнуто у 36-ти пацієнтів (94,7 %). Витікання цементу під передню поздовжню зв'язку мало місце в 1-у (2,6 %) випадку, та в порожнину міжхребцевого диску, в 3 (7,8 %) випадках. Всі 4 випадки не супроводжувалися появою нової неврологічної симптоматики у післяопераційному періоді. В усіх випадках розповсюдження кісткового цементу в порожнину міжхребцевого диску в ушкоджені хребці було введено більше 4,5 мл цементу (4,5; 5,1; 5,2 мл). Висновки: запорукою позитивного результату ПК є дотримання процедури і правил кіфопластики: зважений відбір пацієнтів, постійний рентгенологічний контроль втручання, дискретність введення цементу, достатній хірургічний досвід виконання процедури, уважне спостереження за пацієнтами та ретельне ведення периопераційного періоду. Вірогідно невелика кількість введеного поліметилметакрилату, за умови заповнення рентгенологічної проекції хребця, не має визначального впливу на регрес больового синдрому чи ризик повторних переломів ураженого та суміжних хребців, проте призводить до суттєвого зменшення ризиків екстракорпорального розповсюдження поліметил-метакрилатного кісткового цементу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.195.5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського