РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625046<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кравченко Л. С. 
Мікробіоценоз порожнини рота при пародонтиті і його корекція новим гігієнічним засобом / Л. С. Кравченко, Н. С. Розовик, О. В. Демент'єва, О. Л. Заградська, І. М. Федянович // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 485-491. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Порушення мікробіоценозу порожнини рота призводять до розвитку запальних захворювань пародонту, які представляють медичну і соціальну проблему. Мета роботи - клініко-мікробіологічне обгрунтування місцевого застосування апіпрепарату у комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту. Клінічні дослідження було проведено на 28-ми пацієнтах з хронічним (ХГП) і 14-ти здорових людей. Всіх пацієнтів було розподілено на 3 групи: 1 - контрольну (здорові пацієнти), 2 - основну групу, пацієнти з ХГП, в комплексну терапію яких додатково включено місцеве лікування апігелем, 3 - групу порівняння, пацієнти з ХГП, які одержували традиційну терапію. Клінічні обстеження включали візуально-інструментальні дослідження, індексну оцінку стану пародонту і порожнини рота. Мікробіологічні дослідження 2-х біотопів: ротової рідини і вмісту пародонтальних кишень або зубоясеневого жолобку проводили до лікування і після лікування. Визначався якісний і кількісний склад мікрофлори біотопів у разі ХГП та його лікування. Результати застосування апігелю у комплексному лікуванні пацієнтів з ХГП призвело до позитивних змін у клінічній симптоматиці і стану тканин пародонту, що знаходило відбиток у зниженні гігієнічних і пародонтальних індексних показників. Строки лікування у хворих на ХГП в основній групі були на 2 - 8 днів менші. У мікробіологічних дослідженнях на фоні зміненої нормальної мікрофлори у ротовій рідині і вмісту пародонтальних кишень у хворих ХГП виявлено збільшення кількості анаеробних бактероїдів, фузобактерій і превотел. Під час місцевого лікування апіпрепаратом на 14-й день з початку лікування відбувалося значне зниження патогенної мікрофлори у піддослідних біотопах пацієнтів з ХГП, що свідчить про бактерицидну дію препарату. Висновки: місцеве застосування апіпрепарату у комплексній терапії запальних захворювань пародонта підвищує ефективність лікування та скорочує строки видужання. Результати клінічних досліджень свідчать про зниження пародонтальних, гігієнічних індексів та нормалізацію мікрофлори порожнини рота під впливом апіпрепарату за генералізованого пародонтиту. Апігель у разі запальних захворювань пародонта виявляє бактеріостатичну дію, знижуючи кількість патогенних мікроорганізмів у порожнині рота, усуваючи порушення мікробіоценозу ясеневої борозни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-5 + Р264.862 + Р120.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського