РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625057<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лемко О. І. 
Особливості клініко-функціональної характеристики дітей, що часто хворіють та хворих на рецидивуючий бронхіт / О. І. Лемко, С. В. Лукащук // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 25. - С. 550-556. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

На сучасному етапі відмічають збільшення кількості дітей, що часто хворіють гострими респіраторними захворюваннями та хворих на рецидивуючий бронхіт (РБ). Такі патології сприяють зниженню імунної реактивності організму, що створює умови для формування хронічних вогнищ інфекції та подальшої їх трансформації у більш тяжкі захворювання в дорослому віці. Мета роботи - вивчити особливості клініко-функціональної характеристики дітей, що часто хворіють і хворих на РБ поза гострим періодом. Обстежено 72-х дітей, що часто хворіють і 75 хворих на рецидивуючий бронхіт віком 6 - 10 років поза гострим періодом. Діти проходили комплексне клініко-функціональне обстеження, яке включало оцінку клінічних даних, пікфлоуметрію за допомогою "Peak Flow Meter" (Великобританія) та спірографію, яка проводилась на апараті "Кардіо+" (Україна). У дітей, що часто хворіють та хворих на РБ поза гострим періодом було виявлено клінічні ознаки, які вказували на незавершеність запального процесу під впливом попереднього лікування. Показники пікфлоуметрії та спірометрії у хворих на РБ були достовірно нижчими, ніж у дітей, що часто хворіють. Крім того, у дітей, що часто хворіють, виявлено легкі ураження дистальних бронхів (МОШ75 - 72,2 +- 0,86 %), що може сприяти трансформації процесу в певну патологію бронхо-легеневої системи, зокрема в РБ. У пацієнтів з РБ спостерігалися порушення вентиляції на всіх рівнях бронхів, що визначає доцільність відновлювального лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського