РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625291<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дерпак Ю. Ю. 
Особливості розподілення еритроцитів периферійної крові за об'ємом клітин в активних донорів крові / Ю. Ю. Дерпак // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 49-51. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінювання діагностичного значення показника розподілення еритроцитів за об'ємом клітин (РЕОК) у донорів крові та вивчення можливості його застосування у закладах служби крові під час проведення скринінгових досліджень у разі допуску до участі у донації. Обстежено 62 донори віком від 20 до 55 років (33 чоловіка та 20 жінок). Серед них 29 осіб (17 чоловіків і 12 жінок) здійснювали донацію вперше в житті - вони склали I, контрольну, групу спостереження, та 33 донори (17 чоловіків і 16 жінок) були постійними донорами зі стажем донорства понад 2 роки і здійснювали не менше двох донацій щорічно - вони склали II групу. Донори II групи потенційно могли мати дефіцит заліза. Визначення показника РЕОК у всіх донорів крові проводили за допомогою автоматичного методу на гематологічному аналізаторі. Враховували показники: кількості еритроцитів, вмісту гемоглобіну, гематокриту, середнього вмісту гемоглобіну та його середньої концентрації в одному еритроциті. Оцінено стан еритроцитів у активних донорів крові за формою розподілу даних клітин за їх об'ємом - стандартне відхилення (SD), коефіцієнт асиметрії (As), коефіцієнт ексцесу (Ex) емпіричних еритрограм. Доведено, що у активних донорів крові середні показники розподілу еритроцитів за об'ємом клітин були нижчими, ніж у первинних донорів, а показники SD, As, Ex - достовірно не відрізнялись у донорів обох груп. Отже, зазначені особливості розподілу еритроцитів за об'ємом слід враховувати у клінічній лабораторній діагностиці. Зроблено висновки, що метод визначення показника РЕОК є інформативним, економічним, простим у виконанні, що надає можливість широко його впровадити у закладах служби крові як скринінговий для комплексного оцінювання стану здоров'я донорів у разі допуску до участі у донації активних донорів крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського