РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625292<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гаврилюк Г. М. 
Постгістеректомічні порушення, їхня діагностика і профілактика / Г. М. Гаврилюк, О. М. Макарчук // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 52-54. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінювання окремих показників метаболічного гомеостазу у пацієнток з міомою матки (ММ) після оперативного лікування та їх роль у розвитку та маніфестації симптомокомплексу постгістеректомічного синдрому (ПГС). Проведено комплексне обстеження та оперативне лікування 60 жінок репродуктивного віку з ММ, яким виконано гістеректомію зі збереженням придатків. У контрольну групу ввійшли 20 соматично здорових жінок. Виконано загальноприйняті клініко-лабораторні обстеження, лабораторне оцінювання гормонального статусу, ліпідного профілю, оцінювання характеру розподілу жирової тканини та ступеня ожиріння за індексом маси тіла, ультразвукове дослідження (УЗД) органів малого таза, печінки, нирок, щитоподібної залози, грудних залоз. Оцінювання одержаних показників проведено безпосередньо після оперативного втручання, через 6, 12 міс і через 3 і 5 років після операції. Через 12 міс і, особливо, через 3 - 5 років після оперативного втручання відзначено прогресивне погіршення функції яєчників, що проявлялося у зменшенні їх об'єму, виявленому під час УЗД, за рахунок зменшення числа та розмірів фолікулів, погіршенні кровопостачання яєчників, зниженні кровотоку в басейні внутрішньої здухвинної артерії, особливо у жінок, що перенесли тотальну гістеректомію, із наростанням зазначених змін до 5-го року після оперативного втручання. Також слід відзначити у віддалені терміни після гістеректомії прогресивну гіпоестрогенію, причому встановлено чітку кореляцію з віком жінки, якій проведено оперативне втручання. Загалом, під час аналізу показників гормонального профілю у жінок із проявами ПГС через 5 років після операції встановлено у 36,66 % випадків статистично достовірне підвищення рівня про лактину, у 40,00 % - гіпоестрогенію та у 46,66 % пацієнток - ознаки гіперандрогенїї, підтверджені лабораторними критеріями. У жінок віком 29 - 35 років через 3 - 5 років після гістеректомії зниження рівня естрадіолу відзначено у 36,66 %, підвищення рівня ФСГ - у 26,66 % випадків, тоді як у віковій категорії понад 40 років удвічі зростає відсоток пацієнток із порушенням стероїдогенезу. Погіршення анатомо-функціонального стану яєчників із розвитком гіпоестрогенії клінічно проявлялося у жінок даної вікової групи у віддалений післяопераційний період менопазальною симптоматикою, більш вираженою за тотальної гістеректомії, з появою нейровегетативних, психоемоційних порушень і підвищенням рівня тривожності. Зроблено висновки, що тотальна чи субтотальна гістеректомія є "травмувальним" оперативним втручанням, так як зумовлює порушення складних нейроендокринних взаємовідносин у системі гіпоталамус - гіпофіз - яєчники - кора надниркової залози - щитоподібна залоза та впливає на кровопостачання, іннервацію, лімфовідтік у тазовому дні, у зв'язку з чим післяопераційні синдроми є полігландулярними та полісистемними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59 + Р715.744

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського