РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Остафійчук С. О. 
Клінічна характеристика жінок з патологічним збільшенням маси тіла під час вагітності / С. О. Остафійчук // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 80-83. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Мета дослідження - за результатами проведеного загального, сімейного, акушерсько-гінекологічного та репродуктивного анамнезу, клінічного обстеження вагітних виділити групу ризику жінок із патологічним гестаційним збільшенням (ГЗ) маси тіла (МТ). Спостереженню підлягали 219 жінок із різною прегравідарною МТ протягом усього гестаційного періоду. МТ вагітних визначали на медичних вагах із точністю до 100 г. Вимірювання зросту здійснено за допомогою ростоміра з точністю до 1 см. Індекс МТ (ІМТ) розраховано за формулою Кетле (1865) та оцінено згідно з рекомендаціями Інституту медицини США (2009) і Наказом МОЗ України N 417 (2011). ГЗМТ оцінено шляхом вираховування різниці між показниками маси тіла перед пологами та вихідної. Одержані результати порівняно з рекомендованим збільшенням МТ за даними цих самих нормативних документів [1, 2]. У 45 пацієнток діагностовано недостатнє, у 100 - нормальне та у 74 - надмірне збільшення МТ під час вагітності. Одержаний цифровий матеріал оброблено статистично з використанням програм Microsoft Excel 2000 і Statistica 5.11. Серед пацієнток з нормальним прегравідарним ІМТ тільки половина жінок мали рекомендоване збільшення МТ, кожна п'ята - недостатнє, а кожна четверта - надмірне. У жінок із різним збільшенням МТ середній вік достовірно не відрізнявся, проте серед вагітних з недостатнім збільшенням більшість були віком до 30 років, з віком частота даного ускладнення знижувалася, тоді як у вагітних із надмірним збільшенням переважали пацієнтки від 31 до 39 років. Групу ризику з недостатнім збільшенням МТ під час вагітності склали першовагітні. За наступних вагітностей частота виникнення даного ускладнення знижувалася. З недостатнім прегравідарним ІМТ переважали неодружені, без освіти, міські жительки - учениці або студентки. Серед вагітних із надмірним ГЗМТ першовагітних було достовірно більше, а за повторних вагітностей більше половини жінок мали надмірне збільшення МТ, як і за попередніх вагітностей. Високий ризик надмірного збільшення МТ відзначено у вагітних із розладами оваріально-менструального циклу, ожирінням та артеріальною гіпертензією. У даній категорії переважали домогосподарки та міські жительки, зайняті розумовою працею з низьким рівнем фізичної активності як до, так і під час вагітності. Проведений аналіз біологічних, метаболічних і соціальних факторів і встановлення груп ризику щодо патологічного ГЗМТ надасть можливість у подальшому розробити додаткові підходи до ведення вагітності з метою профілактики акушерських та перинатальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського