РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625310<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Макарчук О. М. 
Комплексне лікування міоми матки у жінок з метаболічними розладами у репродуктивний період / О. М. Макарчук, Абдулрахман Абдулбасет Мослем // Здоровье женщины. - 2016. - № 7. - С. 135-137. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - підвищення ефективності лікування пацієнток із міомою матки (ММ) та ожирінням із використанням селективних модуляторів рецепторів прогестерону (СМРП). Спеціальне клінічне дослідження включало вивчення анамнестичних і клінічних даних, особливостей результатів лабораторних та інструментальних показників, даних гістологічного дослідження. У досліджені 60 пацієнток із лейоміомою матки (ЛМ) та ожирінням одержували як передопераційну підготовку гормонотерапію за двома лікувальними програмами. У першу досліджувану групу ввійшли 30 пацієнток із ЛМ і надмірною масою тіла та ожирінням, у лікувальну програму яким включили СМПР. У другу досліджувану групу увійшли 30 жінок із гіперпластичними процесами матки та ожирінням, яким призначено препарати - агоністи гонадотропін-рилізинг-гормону (alpha-ГнРГ). Контрольну групу склали 20 пацієнток, передопераційна підготовка у яких відповідала загальноприйнятим стандартам клініко-лабораторного обстеження для такого виду оперативних втручань. Для усунення та зменшення клінічних проявів побічних ефектів, пов'язаних із дією даних препаратів, а також для корекції дисліпідемії, що супроводжує метаболічні розлади у цієї категорії жінок, і досягнення позитивного впливу на метаболічний і психоемоційний статус у комплекси гормональної терапії додатково призначено препарат сухого екстракту трави якірців сланких - Tribulus terrestris L. За результатами дослідження обидві схеми передопераційного консервативного лікування сприяли вагомому зменшенню максимальних розмірів фіброматозних вузлів. Зменшення маткової кровотечі супроводжувалося нормалізацією рівня гемоглобіну до 3 міс у 93,33 % випадків з використання СМРП проти 56,66 % - з використання alpha-ГнРГ. Щодо побічних ефектів, то найбільш статистично вагомими були відмінності у відсотку вазомоторних проявів. Так, частка пацієнток, у яких відзначено помірні або виражені приливи, склала 6,6 % - у першій групі проти 36,6 % - у групі, у якій у лікувальну програму включено alpha-ГнРГ. Також у ході аналізу лікувального ефекту відзначено статистичне підвищення середнього рівня загального холестерину та поглиблення дисліпідемії у групі з використанням alpha-ГнРГ. Одержані результати дослідження продемонстрували, що використання СМРП уліпристалу ацетату є більш ефективним, ніж ін'єкції alpha-ГнРГ, не тільки як передопераційної підготовки, але і як монотерапії ММ, особливо у пацієнток із метаболічними розладами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського