РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625330<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванчук О. М. 
Дослідження геометричних спотворень цифрових РЕМ-зображень, отриманих на РЕМ JSM-7100F (JEOL, Японія) та точність їхньої апроксимації / О. М. Іванчук // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2015. - Вип. 81. - С. 112-120. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Цифровим РЕМ-зображенням внаслідок різноманітних фізичних факторів роботи растрових електронних мікроскопів притаманні значні геометричні спотворення. Мета дослідження - встановлення та ефективне врахування геометричних спотворень для підвищення точності одержання просторових кількісних параметрів мікроповерхонь об'єктів, які досліджуються за допомогою РЕМ. Завдання це є вкрай важливим, особливо тепер, зокрема, за потреби контролю технологічних процесів виробництва на мікронному та субмікронному рівнях у машинобудуванні, мікроелектроніці та багатьох інших. Це, своєю чергою, надає змогу одержувати необхідні технологічні властивості різноманітних об'єктів, а отже, підвищувати їх надійність та ефективність. Для встановлення та дослідження цифрових РЕМ-зображень, одернжаних на РЕМ JSM 7100F використано спеціальний тест-об'єкт (голографічна тест-решітка) з роздільною здатністю r = 1425 лін/мм. Цифрові РЕМ-зображення одержано на діапазоні збільшень від 2000<^>x до 40 000<^>x. Опрацювання (вимірювання) цифрових РЕМ-знімків виконано за допомогою спеціальних підпрограм "Test-Measuring" і "Polycalc" програмного комплексу "Dimicros". Одержані лінійні (масштабні) і нелінійні (дисторсійні) складові геометричних спотворень цифрових РЕМ-зображень, зокрема, дійсні значення збільшень РЕМ-зображень тест-об'єктів показали, що їх відхилення від встановлених значень за шкалою РЕМ становлять: уздовж осі x знімка - від приблизно -1 % (за M<^>x від 2000<^>x до 5000<^>x) до +2,5 - 4 % (за M<^>x від 7500<^>x до 40 000<^>x), а вздовж осі у знімка - від 0 - +1 % (за M<^>x від 2000<^>x до 5000<^>x) до +3 - 4 % (за M<^>x від 7500<^>x до 40 000<^>x). Точність вимірів M<^>x


Індекс рубрикатора НБУВ: В338.28 + В342.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського