РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000625500<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mosiyevych L. V. 
The English-language euphemization/dysphemization within the diachronic linguosynergetics = Англомовна евфемізація/дисфемізація з позицій діахронічної лінгвосинергетики / L. V. Mosiyevych // Держава та регіони. Сер. Гуманітар. науки. - 2015. - Вип. 3/4. - С. 49-51. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Запропоновано новий погляд на явище англомовної евфемії/дисфемії, а саме з позицій новаторського підходу у сучасному мовознавстві - діахронічної лінгвосинергетики. Евфемія та дисфемія є наочним прикладом кореляції лінгвальних та екстралінгвальних чинників, які визначають та регулюють зміни у лексиці англійської мови. Екстралінгвальна детермінованість цих феноменів виявляється через інтеграцію інтенцій соціального, психологічного, прагматичного та когнітивного характеру. В англійській мові явища евфемії/дисфемії спрямовані на адекватне відображення навколишнього світу й усвідомлення місця людини у ньому, спричинені поглибленням стратифікаційної диференціації та характеристиками сучасного англомовного соціуму, що пов'язані з етнічними, статевими, віковими особливостями індивідуума, його ціннісними орієнтаціями. Лінгвальна особливість англомовних евфемізмів/дисфемізмів полягає у тому, що вони виступають засобами вторинної номінації. Евфемізми та дисфемізми є не тільки лінгвальними, але й соціальними, комунікативними та когнітивними явищами. Лінгвосинергетична парадигма дослідження надає змогу уніфікувати всі підходи та подати явища евфемії/дисфемії як процеси циклічної самоорганізації мовної системи. Серед лінгвосинергетичних категорій процесам евфемізації та дисфемізації притаманні такі: емердженція, нестабільність, незамкнутість, атрактори, фрактальність, тернарність. Діахронічний аналіз евфемізмів також є релевантним для вивчення цих одиниць у парадигмі лінгвосинергетики, тому що вони видозмінюються через екстралінгвальні пресупозиції або через втрату одиницями евфемістичного потенціалу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Гум.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського