РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000626389<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сірош В. О. 
Механізм утворення і розпаду ізотермічного мартенситу в Fe-C сплавах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.13 / В. О. Сірош; НАН України, Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

За допомогою методів дилатометрії, Мессбауерівської спектроскопії, рентгеноструктурного аналізу, механічної спектроскопії, трансмісійної електронної мікроскопії, сканувальної електронної мікроскопії для комплексного дослідження сталей встановлено визначальний вплив ізотермічного мартенситного перетворення за низьких температур на розпад мартенситу під час наступного нагрівання. Встановлено, що ізотермічне мартенситне перетворення у вуглецевих сталях відбувається в температурному інтервалі від -100 °С до -170 °С з максимальною інтенсивністю в області -150 °С. Виявлено, що ізотермічне мартенситне перетворення у вуглецевих сталях супроводжується пластичною деформацією внаслідок низької міцності (твердості) незістареного низькотемпературного мартенситу. Аномально низька тетрагональність низькотемпературного мартенситу, одержаного в результаті ізотермічного перетворення, пояснена зв'язуванням атомів вуглецю дислокаціями, що рухаються в процесі пластичної деформації. Встановлено, що пластична деформація в процесі ізотермічного мартенситного перетворення пригнічує виділення проміжного ε- і ε'-карбідів і зміщує до більш високих температур виділення цементиту та спеціальних карбідів під час наступного нагрівання мартенситу. Після відпускання за температур вторинної твердості відсутні спеціальні карбіди і спостерігаються лише великі пластини цементиту. Цей ефект має місце в результаті пластичної деформації в процесі перетворення за -150 °С і також неповного перетворення в процесі охолодження до температури рідкого азоту і наступного нагрівання. Встановлено, що після ізотермічного мартенситного перетворення та відпускання в інтервалі вторинної твердості концентраційний стан твердого α розчину характеризується наявністю кластерів атомів вуглецю та карбідоутворювальних елементів. Цей твердий розчин має істотний потенціал для виділення спеціальних карбідів. На підставі результатів дослідження впливу ізотермічного мартенситного перетворення на виділення спеціальних карбідів і концентраційний стан твердого розчину висловлено припущення, що індуковане напруженнями виділення спеціальних карбідів має місце в процесі експлуатації сталевого інструменту, що складає сутність позитивного впливу глибокої криогенної обробки інструментальних сталей на їх зносостійкість.


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420006 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського