РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000626420<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бучок Ю. С. 
Особливості клініки, формування та комплексного лікування віддалених проявів посттравматичного стресового розладу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / Ю. С. Бучок; НАМН України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. - Харків, 2016. - 20 c. - укp.

Вперше на основі проведення системного лонгитудінального дослідження здійснено вивчення віддалених проявів в посттравматичному стресовому розладі (ПТСР) у осіб, які перенесли катастрофічну подію в дитячому віці. Встановлено, що наявність перенесеної в дитинстві надзвичайної ситуації з розвитком ознак ПТСР відсутності належної медичної допомоги призводить до подальшої клінічної динаміки та формування віддалених проявів ПТСР з різноманітними скаргами та клініко-психопатологічними симптомами різного ступеня вираженості. Визначено, що внаслідок пережитої катастрофічної події, у 88,2 % дітей розвиваються психопатологічні прояви ПТСР, вираженість яких залежить від віку дитини, рівня запученості в стресорну подію та характеру реагування на катастрофу найближчих родичів (батьків). Класифіковано клініко-психопатологічну різноманітність ПТСР, що розвинута у дітей, які перенесли катастрофічну подію, з виділенням симптомокомплексів з домінуванням астенії, тривожно-фобічної симптоматики та поведінкових порушень, кожен з яких може бути представлений двома клінічними варіантами. Вперше виділено клінічні синдромологічні варіанти віддалених проявів ПТСР у осіб, які в дитинстві перенесли катастрофічну подію, що відрізняються клінічним наповненням: афективно-сенситивний і експлозивно-поведінковий. Вперше визначено біологічні, психосоціальні та психологічні фактори ризику, які диференційовано в залежності від їх ролі в генезі розвитку та формування віддалених проявів ПТСР. Вперше проаналізовано особливості соціального пристосування осіб, які в дитинстві перенесли катастрофічну подію, та виокремлено адаптивний, субдезазаптивний і дезадаптивний його типи. Встановлено порочне коло патологічних взаємовпливів провокаційних, підтримувальних та інших чинників, що формують специфіку кожного типу. Доведено, що віддалені прояви ПТСР є окремим клінічним конструктом, який має патогномонічні клінічні прояви й особливості формування. Вперше виділено складові зазначеного феномену, а саме, стрижнева симптоматика ПТСР, афективні та поведінкові прояви, порушення особистісної самоорганізації й уявлень щодо самого себе, а також соціальна дезадаптація з ураженням, в першу чергу, міжособистісних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.025-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420074 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського