РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000626510<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Виноградова О. П. 
Руйнування гірських порід інструментом з функціональними елементами із композиційних алмазовмісних матеріалів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.09 / О. П. Виноградова; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вивчено закономірності руйнування гірських порід (ГП) середньої міцності породоруйнівним інструментом. Розлянуто відібрану з маси суспензії шламу й охолоджувальної рідини одиничну частинку шламу, вивчення геометричних параметрів якої дозволяє відтворити механізм взаємодії індентора з масивом ГП в процесі його руйнування. Запропоновано математичну модель хвильового послідовно-періодичного відколювання частинок шламу від масиву ГП. Розроблено спосіб визначення працездатності алмазного інструмента для руйнування крихких твердих матеріалів. Розроблено алгоритм розрахунку енергоємності процесу руйнування ГП окремим індентором за допомогою обчислення площі зворотної частини фрагмента шламу. Досліджено вплив коливання довжини умовної лінії руйнування ГП в радіальному напряму торця коронки на ефективність її застосування. Обгрунтовано переваги використання призматичних елементів із алмазовмісного матеріалу перед циліндричними, що застосовуються на сучасному етапі, в результаті дослідження розповсюдження тріщини передруйнування в кутовій зоні спряження площин вибою та керну. Розроблено та випробувано бурові коронки з породоруйнівними елементами з різною оснащеністю в радіальному напряму короночного торця та уніфікованих за формою, що значно зменшує трудоємкість виробництва інструмента, зносостійкість якого вище у 100 - 200 разів за зносостійкість твердосплавного інструмента.


Індекс рубрикатора НБУВ: И131-562.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського