Євсюкова О. О. Оптимізація медикаментозної терапії хворих сухою формою вікової макулярної дегенерації : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / О. О. Євсюкова; НАМН України, Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П. Філатова. - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.Розглянуто актуальну проблему офтальмології - оптимізацію медикаментозної терапії у пацієнтів з сухою формою вікової макулярної дегенерації (ВМД) шляхом патогенетично обгрунтованої корекції місцевого та системного імунного статусу з включенням в комплексну терапію імунокоригувального препарату. Встановлено вікові закономірності в зниженні адаптаційних реакцій у пацієнтів з сухою формою ВМД. Доповнено дані щодо зниження функціональної активності клітинної ланки імунітету. Уточнено дані щодо стану гуморальної ланки імунітету. Доведено наявність сенсибілізації лімфоцитів периферичної крові щодо антигенів сітківки й увеального тракту. Показано дисбаланс системи цитокінів в слізній рідині. Розроблено та впроваджено в практику модифікований метод медикаментозної терапії пацієнтів з сухою формою ВМД, який полягає в застосуванні у складі комплексної терапії внутрішньом'язових ін'єкцій по 1,0 мл 0,05 % імунорегуляторного пептиду тимусу 1 раз на добу через день (курс лікування 10 ін'єкцій), що дозволив покращити розподільчу здатність зорового аналізатора за показником гостроти зору у 92 % пацієнтів, нормалізувати електричну чутливість і лабільність зорового аналізатора, підвищити адаптаційний механізм зорового аналізатора, а також нормалізувати показники гуморальної та клітинної ланок як системного, так і місцевого імунітету. Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.909-52
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА420665 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|