РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000626603<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Осипенко В. В. 
Індуктивна технологія системних інформаційно-аналітичних досліджень в задачах інноваційного проектування : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.13.06 / В. В. Осипенко; НАН України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. - Київ, 2016. - 39 c. - укp.

Дисертація присвячена питанням розробки нових інформаційних технологій виконання системних інформаційно-аналітичних досліджень (СІАД) у задачах інноваційного проектування. Вирішено важливу науково-практичну проблему та розроблено нову інформаційну індуктивну технологію СІАД (ІТСІАД) у задачах інноваційного проектування в широкому спектрі застосувань. Сформульовано принципи побудови ІТСІАД, засновані на методології теорії індуктивного моделювання складних систем. Розроблено засади методології побудови ІТСІАД інноваційного типу, в тому числі на інформаційно-логічному та критеріальному рівнях. Вперше сформульовано поняття та нові системні критерії релевантності, корелевантності та балансу інформаційних базисів в ІТСІАД, що дозволило створити систему оцінювання та формалізації проміжних і фінальних результатів, а також суттєво зменшити негативний вплив суб'єктивного фактора на хід виконання дослідження, притаманний сучасним технологіям. Розроблено метод формування гомогенних груп експертів, базований на індуктивному методі кластеризації із застосуванням цільової ознаки. Цей метод рекомендовано також застосовувати як самостійний інструмет при розв'язанні подібних задач кластеризації. Розглянуто теоретичні питання ІТСІАД. Показано, що загальна проблема СІАД належить до класу так званих некоректно поставлених завдань і для ефективного їх вирішення необхідно застосовувати певні регуляризуючі впливи. Доведено адекватність й ефективність застосування індуктивного підходу до СІАД із використанням методології регуляризації некоректно поставлених задач є теоретичним обгрунтуванням досягнення оптимального в сенсі розроблених критеріїв результату в задачах інноваційного проектування за допомогою ІТСІАД. Розроблено концептуальну експериментальну модель програмної системи для виконання ІТСІАД, що надає змогу автоматизувати виконання СІАД. Надано результати експериментального дослідження ефективності розробленої технології, а також результати вирішення практичних завдань інноваційного проектування. Це, зокрема, задача створення стратегічного інвестиційно-інноваційного плану розвитку національної мережі фірмової торгівлі у вертикально-інтегрованій структурі, створення консалтингового пакету для надання інформаційно-дорадчих послуг з конструювання логістичних збирально-транспортних ланцюгів у крупних фермерських господарствах, а також розроблення стратегічного інвестиційно-інноваційного проекту з розвитку муніципальної локальної мережі автозаправних комплексів та оперативного управління ціноутворенням у таких мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У. ф126.8 + У9(4УКР)290-55 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420933 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського