РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000626615<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Турбал Ю. В. 
Математичне моделювання процесів поширення локалізованих солітоноподібних збурень в суцільних середовищах : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.02 / Ю. В. Турбал; Харків. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Харків, 2016. - 40 c. - укp.

Мета дослідження - розробка нових методів моделювання процесів поширення та взаємодій відокремлених солітоноподібних збурень (СПЗ) в суцільних середовищах, що становлять теоретичну основу відповідних підсистем прогнозування у програмно-апаратних комплексах сейсмічного та хвильового моніторингу. Запропоновано новий конструктивний спосіб представлення профілю локалізованих СПЗ, який допускає поширення на просторові випадки та дозволяє моделювати як солітони, так і локалізовані хвилі, які не є солітонами. Розроблено чисельні методи моделювання процесів взаємодії локалізованих збурень, що відрізняються, зокрема, розрахунком амплітудних характеристик і профілю хвильових взаємодій у заданих контрольних точках і дозволяють вивчати ефекти взаємодії та динаміку змін в часі довільних початкових локалізованих збурень. Побудовано нові математичні моделі, що описують процеси взаємодії локалізованих СПЗ та областей контрастності густини середовища та грунтуються на операторних модифікаціях методу перетинів Пуанкаре. Одержано необхідні та достатні умови існування відокремлених хвиль в межах класичної теорії анізотропного твердого тіла. Запропоновано метод прогнозування сейсмічних поштовхів, який враховує локалізовані СПЗ, що можуть виникати в районах сейсмічної активності. Як елемент системи оцінювання параметрів траєкторій запропоновано конструктивний підхід до вирішення проблеми моментів для спеціального класу функцій Чебишева. Розроблено нові підходи щодо ідентифікації траєкторій солітонів в глибині землі, що грунтуються на даних сейсмічних станцій, та відповідний програмний комплекс для дослідження солітонної складової сейсмічних процесів, який дозволяє уточнювати карти сейсмічного районування шляхом побудови областей зосередження локалізованих СПЗ, що змінюються в режимі реального часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420877 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського