РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000627273<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Целуйко В. Й. 
Короткостроковий прогноз та гендерні особливості клінічних проявів тромбоемболії легеневої артерії / В. Й. Целуйко, Л. М. Яковлева, С. М. Сухова // Медицина неотлож. состояний. - 2016. - № 6. - С. 102-110. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Венозний тромбоемболізм - третє за частотою захворювання серцево-судинної системи, з блискавичним розвитком, тяжким перебігом, високою летальністю і несприятливим прогнозом. Мета роботи - вивчення гендерних особливостей клініко-анамнестичних, інструментальних і лабораторних показників у зв'язку з короткостроковим прогнозом у хворих на тромбоемболію легеневої артерії (ТЕЛА). Обстежені 104 хворі на гостру тромбоемболію легеневих артерій. Усім хворим проведено загальноклінічне обстеження, оцінено ризик і прогноз за загальноприйнятими шкалами, визначено у крові рівень тропоніну І, МВ-фракції креатинфосфокінази та креатиніну, проведено стандартну трансторакальну ехокардіографію, ультразвукове допплер-дослідження вен нижніх кінцівок та мультиспіральну комп'ютерну томографічну ангіографію легеневих артерій. Статистична обробка включала також багатофакторний регресійний аналіз. Встановлено, що у жінок вірогідно частіше зустрічаються такі фактори ризику венозного тромбоемболізму, як похилий вік та ожиріння. У жінок частіше спостерігається ураження судин більшого калібру, в той час як ураження дрібних артерій та інфаркт-пневмонії частіше зустрічається у чоловіків. У жінок частіше відзначається зниження швидкості клубочкової фільтрації менше за 60 мл/хв/1,73 м<^>2, а рецидиви ТЕЛА були більш частими у чоловіків. За даними регресійного аналізу, рання лікарняна летальність у хворих на ТЕЛА асоціюється з наявністю ожиріння, артеріальної гіпотензії, збільшенням рівня креатиніну та частоти дихальних рухів, а також з жіночою статтю. Висновок: враховуючи дані регресійного аналізу щодо зв'язку індексу маси тіла та швидкості клубочкової фільтрації з ранньою лікарняною летальністю, доцільно використовувати ці показники як додаткові критерії для уточнення індивідуального ризику ранньої смерті при ТЕЛА, особливо в осіб жіночої статі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.220.35-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського