РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000627308<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Холод О. М. 
Ідеї про "електричний бум" Маршалла Маклуена як концептуальне підгрунтя трансформації теорії соціальних комунікацій / О. М. Холод // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2016. - Вип. 1. - С. 31-38. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто ідеї "електричного буму", запропоновані М. Маклуеном, як такі, що можна вважати попередниками трансформації ідей сучасної теорії соціальних комунікацій. Мета дослідження - опис та упорядкування ідеї про "електричний бум" М. Маклуена; доведення того, що вони відіграли провідну роль у трансформації положень сучасної теорії соціальних комунікацій. Проведене дослідження надало змогу сформулювати такі висновки: якщо соціальні комунікації є породженням суспільства, то викривлення законів соціальних комунікацій, зміна таких законів трансформують суспільство; телебачення як артефакт і метареальність суспільства трансформує його завдяки соціальним комунікаціям. Встановлено, що мас-медіа як штучно створена річ (артефакт) є міфотворцем, який творить метареальність завдяки новим правилам соціальних комунікацій; що за законами комунікації, сформульованими М. Маклуеном ("Кожний засіб розвиває певну функцію..., але інша функція старіє, зникає більш давня функція й переходить у протилежну форму..."), соціальні комунікації трансформуються, розвиваючись, старіючи, переходячи в іншу форму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського