РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000627445<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Нечипоренко О. М. 
Метод аналізу безвідмовності системи повітряних сигналів на базі частотних датчиків тиску / О. М. Нечипоренко, А. О. Будім // Механіка гіроскоп. систем : наук.-техн. зб.. - 2015. - Вип. 29. - С. 33-39. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Система повітряних сигналів (СПС) призначена для видачі основної пілотажної інформації на покажчики контрольно-вимірювальних приладів у кабіні літака та на бортові системи. Під безвідмовністю СПС розуміють властивість системи зберігати працездатність безперервно протягом деякого часу або деякого наробітку. Ця властивість є особливо важливою для об'єктів, відмова в роботі яких пов'язана з небезпекою для життя людей. У багатьох технічних системах визначальний параметр (ВП), який домінує як "найслабкіша ланка" з точки зору параметричної безвідмовності, тобто є кількісною мірою її якості, має властивість з часом змінюватися та виходити за допустимі межі. В СПС на базі частотних датчиків повітряного тиску таким ВП є частота вихідного сигналу датчиків. Актуальність дослідження полягає в тому, що розроблений метод надасть можливість знайти час до відмови СПС, що надасть змогу на практиці вчасно попередити відмови, а також керувати станом частотно-залежної системи, проводячи підрегулювання або змінюючи робочі режими такої системи. Мета дослідження - розробка методу аналізу параметричної безвідмовності СПС із частотними датчиками тиску для підвищення економічної ефективності відомих методів аналізу надійності. Об'єктом дослідження є параметрична надійність СПС. Предметом дослідження є система повітряних сигналів на базі частотних датчиків тиску. Новизна методу полягає в тому, що замість кількості досліджуваних об'єктів вперше використовується кількість інтервалів дослідження одного об'єкта, що значно підвищує економічну ефективність методу. Практичне застосування методу полягає в тому, що маючи інформацію про реальне значення часу досягнення ВП граничного значення на етапі проектування СПС з частотними датчиками тиску, можна експериментально визначати й аналітично розрахувати показники параметричної надійності системи, тобто зробити обгрунтований прогноз про працездатність у майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: О578

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж66608 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського