РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000627694<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Солдатова О. В. 
Порушення ритму серця у дітей з пролапсом мітрального клапана / О. В. Солдатова // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 50-56. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Порушення ритму серця є типовим клінічним проявом перебігу пролапса мітрального клапана (ПМК) у дітей. Особливості електорофізіологічної функції серця у цих хворих залежать не тільки від вегетативного дисбалансу, але і від морфологічних особливостей структур клапанного апарату та внутрішньосерцевої гемодинаміки. Мета роботи - вивчити особливості електрофізіологічної функції серця у дітей з ПМК за допомогою електрокардіографії (ЕКГ), дослідити залежність виявлених порушень ритму серця від статі, походження та ступеню ПМК, а також наявності міксоматозної дегенерації стулок мітрального клапана та мітральної регургітації (МР). Обстежено 121-ну дитину з ПМК (47 хлопчиків та 74 дівчинки) віком від 5-ти до 16-ти років. Всім дітям проведено загальноклінічне обстеження, УЗД серця з доплерехокардіографією, ЕКГ. У 70,2 % дітей з первинним ПМК та у 69,7 % дітей з вторинним ПМК діагностовано номотопні порушення ритму серця у вигляді синусової тахіаритмії, синусової брадікардії та брадіаритмії, частота виявлення яких збільшувалась за наявності міксоматозної дегенерації та МР (рі0,05). Виявлено збільшення частоти надшлуночкової та шлуночкової екстрасистолії серед дітей з вираженими ПМК (p << 0,05), синдром WPW та синдром ранньої реполяризації, частіше зустрічався у дітей з первинним ПМК (p << 0,05), а також їх збільшенням залежно від ступеня ПМК. Неповна блокада правої ніжки жмутка Гіса достовірно частіше зустрічалась у дітей з первинним ПМК (p << 0,05), а подовження інтервалу P - Q частіше діагностовано у дітей з вторинним ПМК, при цьому виявлено залежність частоти їх виникнення від ступеня ПМК. Метаболічні та гіпоксичні зміни частіше зустрічались у дітей з вторинним ПМК (p << 0,05). Також виявленj залежність частоти метаболічних порушень від ступеня ПМК та наявності МР за вторинних ПМК і залежність від наявності міксоматозної дегенерації (МД) та МР у разі первинного ПМК. Висновки: виявлені порушення ритму у дітей з ПМК свідчать про вегетативний дисбаланс регуляції електрофізіологічних функцій серця, що проявляється у вигляді номотопних порушень ритму серця у вигляді синусової тахіаритмії або синусової брадіаритмії. Частота виявлення надшлуночкої та шлуночкової екстрасистолії залежить від ступеня ПМК і наявності МР, а за первинних ПМК - від наявності МД стулок МК. Також у дітей з ПМК функціонують додаткові шляхи провідної системи серця (на ЕКГ - синдром ранньої реполяризації та синдром WPW), які частіше зустрічаються у разі первинних ПМК, що потребує включення таких пацієнтів до групи ризику по виникненню пароксизмальної тахікардії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.109

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського