РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000627738<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дегтярьова К. О. 
Експериментальні дослідження з вибору оптимального екстрагенту для визначення вмісту біологічно активних речовин в ЛРС / К. О. Дегтярьова, В. І. Горлачова // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 332-338. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

На сьогодні вміст біологічно активних речовин (БАР) вичавок м'якоті гарбуза (МГ) залишається майже не дослідженим. Однак, за даними літературних джерел, у фармацевтичній та медичній практиці застосовується насіння гарбуза, яке виявляє такі фармакологічні властивості: протизапальні (каротиноїди, ненасичені жирні кислоти), антиоксидантні (токофероли), простатопротекторні (фітостерини), гепатопротекторні (фосфоліпіди) та ін. Отже, результати огляду літератури підтверджують доцільність розробки екстракту та подальшого дослідження вичавок МГ. Мета роботи - експериментальне дослідження з вибору оптимального екстрагенту для визначення вмісту БАР з вичавок МГ. Як екстрагенти використовували розчинники - гексан та хладон-22. Екстрагування хладоном-22 проводили за методом циркуляції у замкнутому циклі, використовуючи установку для екстрагування зрідженими газами, гексаном і методом циркуляційної екстракції за лабораторних умов. Для визначення вмісту екстрактивних речовин (ЕР) у лікарській рослинній сировині використовували метод, наведений в ДФУ 2.0. За результатами експериментальних досліджень обрано оптимальний екстрагент для визначення вмісту ЕР вичавок МГ, встановлено співвідношення сировина: екстрагент - 1:6, а також час екстракції - 60 хв. За результатами проведених досліджень можна зробити висновок, що вичавки МГ - перспективна сировина для виділення БАР з метою розробки нових оригінальних лікарських препаратів на їх основі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського