РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000627752<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стремоухов О. О. 
Вивчення фізико-хімічних та біохімічних показників жовчі тварин / О. О. Стремоухов // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 407-413. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Жовч тварин - перспективне джерело одержання природних біологічно активних речовин. Вибір жовчі птахів для біохімічного та фізико-хімічного вивчення був зумовлений достатньої сировинною базою, а також зменшенням поголів'я корів і свиней на Україні, з яких одержують препарати жовчі. Мета роботи - вивчення фізико-хімічних та біохімічних показників жовчі тваринного походження для визначення перспективних джерел біологічно активних речовин і збільшення сировинної бази, за рахунок жовчі птахів. Сумарну кількість біологічно активних речовин визначали на біохімічному аналізаторі "Stat-fax 1904" з використанням стандартних реагентів фірм "Ольвекс діагностікум" та "Фелісіт-діагностіка", фізико-хімічні й органолептичні показники визначали за ДСТУ та ДФУ, експериментальні дані було зібрано в 2015 р. Встановлено фізико-хімічні та біохімічні показники жовчі: сумарну кількість жовчних кислот, загальних ліпідів, ліпопротеїдів високої (ЛПВГ) та низької густини (ЛПНГ), вільних жирних кислот, фосфоліпідів, холестерину, білірубіну, ферментів та загального білку. Висновки: одержані дані щодо хімічного складу сировини жовчі тварин вказують на перспективність подальших досліджень з метою створення препаратів на основі жовчі курчат та розробці нормативної документації на жовч птахів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.12 + Е60*734.263

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського