РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000627759<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Литвиненко Н. А. 
Ефективність застосування протитуберкульозних препаратів 5-ї групи (кларитроміцину, клофазиміну) у хворих на туберкульоз із розширеною резистентністю мікобактерій туберкульозу / Н. А. Литвиненко, О. П. Чоботар, М. В. Погребна, С. О. Сенько, В. В. Давиденко, Л. М. Процик // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 440-450. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - встановлення ефективності режимів хіміотерапії із застосуванням протитуберкульозних препаратів 5-ї групи (кларитроміцину, клофазиміну) у хворих на туберкульоз із розширеною резистентністю мікобактерій туберкульозу (РРТБ) на кінець інтенсивної фази (ІФ) та основного курсу хіміотерапії (ОКХТ). Контрольоване рандомізоване проспективне дослідження включало 169 хворих на РРТБ, у котрих одержано результат лікування на момент завершення ОКХТ. Рандомізованих за методом випадкових чисел хворих з РРТБ було розподілено на групи порівняння залежно від режимів хіміотерапії, які складалися не менше із 4-х ефективних препаратів (без лінезоліду): з кларитроміцином - 42 пацієнта, без кларитроміцину 2 32 пацієнти, з клофазиміном - 18 пацієнтів, без клофазиміну - 77 пацієнтів. Призначення хворим на РРТБ кларитроміцину додатково до 5-ти ПТП (без лінезоліду) не призвело до підвищення ефективності лікування: на момент завершення ОКХТ, "ефективне лікування" встановлено у 33,3 % та у 28,1 % хворих, відповідно (p >> 0,05). Призначення клофазиміну у хворих на РРТБ не підвищує ефективність лікування, але надає змогу зберегти одержаний результат щодо припинення бактеріовиділення до кінця ОКХТ. На момент завершення ІФ бактеріовиділення припиняється у 44,4 % хворих, у порівнянніо з 48,1 % хворими, яким застосовували лише 5 ПТП (без лінезоліду та клофазиміну); побічні реакції зареєстровано у 27,8 % та у 29,8 % хворих, відповідно (p >> 0,05). На момент завершення ОКХТ "ефективне лікування" встановлено також у однакової кількості хворих у групах порівняння - у 38,8 % проти 31,2 %. Висновки: застосування хворим на РРТБ кларитроміцину додатково до 5-ти ПТП (без лінезоліду) не призводить до підвищення ефективності лікування на момент завершення ОКХТ. Застосування клофазиміну надає змогу зберегти "ефективне лікування" на момент завершення ОКХТ: втрата ефективності лікування становила усього 5,0 %, проти 16,9 % серед хворих, у котрих клофазимін не застосовували.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-52 + Р281.811.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського