РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000627766<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гудим М. С. 
Клінічний перебіг пухлин краніоорбітальної ділянки / М. С. Гудим, А. А. Обливач, К. М. Виваль // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2016. - Вип. 26. - С. 482-488. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Краніоорбітальна нейроонкологія до сьогодні залишається складною проблемою клінічної медицини Мета роботи - вивчити нейроофтальмологічну та неврологічну симптоматику за новоутворень краніоорбітальної області. Проаналізовано результати лікування 136-ти пацієнтів з локалізацією об'ємних утворень та розповсюдженням на орбіту: пагорбок клиновидної кістки - 28 випадків, риноольфакторна ямка - 20 випадків, крила основної кістки - 47, інші краніоорбітальні пухлини - 41. Середній вік хворих склав 42,3 роки. Пацієнтів було розподілено на клініко-діагностичні групи відповідно до локалізації новоутворень. Статистичну обробку результатів проведено з використанням програми SPSS Statistics 18.0. У хворих з краніоорбітальними пухлинами (КОП) спостерігали поєднання неврологічної та офтальмологічної симптоматики різного ступеня вираженості. Неврологічну симптоматику за краніоорбітальних пухлин у вигляді загальномозкової симптоматики виявлено у 110-ти (90 +- 4,3) %, вогнищевий неврологічний дефіцит у 97-ми (80 +- 3,9) %. Особливості офтальмологічної симптоматики у вигляді зниження гостроти зору, екзофтальму, диплопії, болю в ділянці орбіти, атрофії/набряку диску зорового нерва відрізнялися відповідно до локалізації новоутворень. Клінічні прояви у хворих з пухлинами, що поширювалися на вершину орбіти, канал зорового нерва - верхньо-очноямкову щілину, характеризувалися різного ступеня вираженості синдромом вершини орбіти. У хворих з об'ємними утвореннями задньої третини орбіти клініка проявлялася переважно симптомами здавлення патологічним вузлом очного яблука, окорухових м'язів, верхньої очної вени. В клінічній картині пацієнтів з пухлинами задньої третини орбіти, що розташовуються всередині м'язового конуса, переважали симптоми об'ємного дії пухлини на вміст очниці (екзофтальм) і здавлення зорового нерва. Клінічні прояви у хворих з новоутвореннями передніх двох третин очниці характеризувалися симптомами механічної компресії очного яблука і дистальних гілок верхньої очної вени пухлинним вузлом. Висновки: у клінічній картині КОП найбільш характерними є поєднання офтальмологічних і неврологічних симптомів, при цьому їх вираженість для кожного хворого індивідуальна. Вираженість клінічних проявів порушень функції очного яблука та/або зору у разі КОП залежить від розміру та локалізації орбітальної частини пухлини. За переважно інтракраніального розміщення новоутворення у більшості випадків переважають симптоми, що викликані екстракраніальним поширенням процесу та приводом звернення пацієнтів за медичною допомогою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.481.1 + Р569.101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського