РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000627808<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Желих В. М. 
Енергетичний потенціал сонячної радіації на території України / В. М. Желих, О. В. Омельчук, С. П. Шаповал, І. І. Венгрин // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 823. - С. 117-121. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Сонячна радіація - це невичерпне джерело відновлюваної енергії. Енергію сонячного проміння можна використовувати як теплову. Вчені дослідили, що - від усієї споживаної енергії суспільством становить теплова енергія. Сонячні установки, призначені для перетворення сонячної енергії (СЕ) в інші види енергії та передавання її для подальшого використання. Ефективність геліоустановок залежить переважно від обсягу надходження СЕ, яка залежить від географічних особливостей регіону, де планується встановлення геліоустановок. Розглянуто можливість використання СЕ геліоустановками. Проаналізовано потенціал сумарної, прямої та розсіяної сонячної радіації на території України залежно від пори року та в опалювальний період. Показано зміни цих величин на території України, одержано емпіричні функціональні залежності для обрахунку СЕ, що потрапляє на поверхню Землі. Надходження СЕї на територію України проаналізовано за географічним положенням - по широтах. Одержані результати дослідження можна використати під час проектування та вибору місця розташування систем сонячного теплопостачання на території України. Наголошується на доцільності та перспективності використання цього виду відновлюваної енергії за умов дефіциту традиційних енергоносіїв. Встановлено, що територіальні та кліматичні умови України загалом сприяють використанню СЕ в системі енергозабезпечення країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: З635 + З638

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського