РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000628374<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іваненко І. М. 
Синтеза магнетних кальцієвмісних гексагональних феритів барію / І. М. Іваненко, Т. А. Донцова, І. М. Астрелін, А. О. Перекос // Металлофизика и новейшие технологии. - 2016. - 38, № 6. - С. 751-762. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Описано спробу синтезу магнітного кальцієвмісного гексагонального фериту із застосуванням трьох різних методик: термічного оброблення механічної суміші оксидів, термічного розкладання твердої суміші солей, одержаної випарюванням їх водного розчину, а також сумісного співосадження оксалатів. В ході синтезу варіювали температуру й атмосферу останньої стадії - високотемпературного оброблення. Прожарювання одержуваних сухих сумішей проводили за температур 700, 900 і 1 000 °C на повітрі й у інертній атмосфері. На СЕМ-зображенні структура фериту добре простежується лише у зразку, що був одержаний за допомогою методу випарювання розчинів солей. Рентгеноструктурний аналіз зразків, одержаних за температури 1 000 °C в інертному середовищі, показав, що у разі застосування методу спікання оксидів превалює фаза alpha-Fe2O3, а у разі випарювання розчинів солей - ферит складу Ca0,5Ba0,5Fe12O19. За порівняння дифрактограм зразків, одержаних за допомогою одного методу із заключним термообробленням за 1 000 °C на повітрі й у інертному середовищі, будь-якої різниці ані у фазовому, ані у елементному складі не виявлено, що свідчить про відсутність впливу атмосфери прожарювання на перебіг процесу феритоутворення. За результатами порівняння дифрактограм зразків, синтезованих за допомогою методу випарювання розчинів солей, можна зробити висновок, що у зразках, які прожарювалися за температур у 700 і 900 °C, переважає оксидна складова, а фериту майже немає. Тобто нагріву за температур 700 - 900 °C не достатньо для ініціювання процесу феритоутворення. На підставі результатів аналізу даних вимірювань на Штейнберіовому магнітометрі відзначено, що магнітні характеристики зразків, синтезованих за методом спікання оксидів і співосадження оксалатів, у 3 - 4 рази нижчі, ніж для зразків, одержаних випарюванням розчинів відповідних солей. Значення питомої намагнітованості та коерцитивної сили зразків зростають у разі підвищення температури їх оброблення від 700 до 900 °C, а потім дещо знижуються, причому для зразків, одержаних як в інертній атмосфері, так і на повітрі. Експериментально доведено, що для виробництва Ca-, Ba-феритів з магнітними властивостями найбільш ефективним є метод випарювання розчинів солей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л288.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського