РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000629512<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Король Л. В. 
Біомаркери оцінювання ефективності корекції імунологічних та біохімічних порушень у хворих на хронічний пієлонефрит з рецидивним перебігом / Л. В. Король, В. Є. Дріянська, Л. Я. Мигаль, Н. М. Степанова, Ф. З. Гайсенюк, О. А. Романенко, Н. М. Малашевська // Сімейна медицина. - 2015. - № 3. - С. 91-94. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити ефект корекції імунологічних і біохімічних порушень у хворих на пієлонефрит (ПН) з рецидивним перебігом під впливом лікування імуномодулювальним препаратом нуклеїнат натрію за даними визначення прозапальних цитоцінів - вмісту фактора некрозу пухлин альфа (ФНП-alpha) і моноцитарного хемоатрактантного протеїну 1 (MCP-1) й активності ферментів трансамідинази (ТА) та beta-галактозидази (beta-Гал) як інформативних індикаторів функціонального стану нирок. Обстежено 55 жінок віком 17 - 65 років, хворих на ПН з рецидивним перебігом, з них 30 пацієнток крім антибактеріального лікування одержували імуномодулювальний препарат нуклеїнат натрію (основна група), 25 жінок одержували тільки антибактеріальну терапію (група порівняння). Контрольна група - 25 умовно здорових осіб. До та після лікування у сироватці крові визначали вміст ФНП-alpha та МСР-1, а також активність ТА, у сечі визначали активність beta-Гал. Установлено достовірне зниження у сироватці крові хворих основної групи середніх рівнів ФНП-alpha та MCP-1 (<$Eroman p~<<~0,001>). У групі порівняння зміни цих медіаторів запалення недостовірні. Після лікування у хворих основної групи відбувалось зниження на 30 % та більше від вихідних даних вмісту ФНП-alpha у 100 % пацієнток та MCP-1 - у 92 % відповідно (<$Eroman p~<<~0,001>), у групі порівняння - лише у 70 % хворих. Позитивну динаміку змін активності beta-Гал сечі після застосування нуклеїнату натрію встановлено у 67 % хворих основної групи (<$Eroman p~<<~0,001>) проти 25 % хворих групи порівняння, активності ТА сироватки крові - у 69 % хворих основної групи проти 42 % хворих групи порівняння. Отже, у хворих з основної групи при зниженні у крові рівнів ФНП-alpha та MCP-1 на 30 % та більше від вихідних даних, а також під час визначення активності beta-Гал сечі у межах контрольних величин і відсутності реєстрації активності ТА у сироватці крові ефект корекції імунологічних та біохімічних порушень вважають досягнутим, що свідчить про позитивний вплив препарату нуклеїнат натрію у хворих на ПН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського