РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000629531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шейко С. О. 
Особливості лікування життєво небезпечних шлуночкових порушень ритму у хворих з хронічною серцевою недостатністю ішемічного генезу і безбольовою ішемією міокарда / С. О. Шейко, В. А. Василенко // Сімейна медицина. - 2015. - № 3. - С. 174-177. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено ефективність beta-адреноблокаторів з вазодилатувальними властивостями у лікуванні життєво небезпечних шлуночкових аритмій у хворих похилого віку з хронічною серцевою недостатністю (ХСН) ішемічного генезу, анемічним синдромом (АС) і безбольовою ішемією міокарда (БІМ). Основну групу становили 309 хворих похилого віку з ХСН ішемічного генезу і АС. Середній вік хворих - <$E66,8~symbol С~6,3> року. Середня тривалість захворювання - <$E7,11~symbol С~3,9> року. Клінічний перебіг ХСН з АС у порівнянні з хворими з ХСН без АС характеризувався більш частим виявленням БІМ (39,5 % проти 15,1 %; <$Eroman p~<<~0,05>), більшою частотою стенокардії напруження (97,1 % проти 37,0 %; <$Eroman p~<<~0,05>). Життєво небезпечні шлуночкові аритмії зустрічаються у 46 % пацієнтів з ХСН ішемічного генезу, АС і БІМ. Ефективним методом лікування життєво небезпечних шлуночкових аритмій є комбінація кордарона з beta-адреноблокатором з вазодилатувальними властивостями на фоні базисної терапії ХСН, корекції ендотеліальної дисфункції і анемічного синдрому. Після лікування життєво небезпечні порушення ритму в групі пацієнтів, які одержували кордарон з бісопрололом, зберігались у 73,1 % хворих. У групі пацієнтів, які разом з кордароном вживали карведилол або небіволол, дані порушення ритму зберігались лише у 22,3 % хворих. На фоні застосування beta-адреноблокаторів у хворих з ХСН, АС і БІМ кількість випадків БІМ зменшилась на 50,4 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-5 + Р410.09 + Р411.033

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського