РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000629552<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Василенко В. А. 
Ефективність та безпечність еритропоетинтерапії анемічного синдрому у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю / В. А. Василенко // Сімейна медицина. - 2015. - № 3. - С. 256-259. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Анемічний синдром (АС) асоціюють з підвищеним ризиком смертності пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю (ХСН). Корекція АС у хворих з ХСН є важливою клінічною проблемою, що потребує подальшого вивчення й оптимізації лікування. У розв'язанні цієї проблеми на сьогодні відзначено великі здобутки. Зокрема, у ряді досліджень доведено ефективність корекції АС у хворих з ХСН із застосуванням як еритропоетину (ЕРП), так і препаратів заліза. У той самий час, роль ЕРП-стимулювальних препаратів залишається дискусійною. Існує багато протиріч з приводу ефективності та безпечності еритропоетитерапії (ЕРП-терапії) цих пацієнтів. Так, результати дослідження RED-HF свідчать, що лікування дарбепоетином-альфа не знижує ризик смерті у хворих з ХСН, збільшує ризик інсультів і тромбоемболічних ускладнень. Мета дослідження - довести ефективність і безпечність ЕРП-терапії у хворих похилого віку з ХСН і анемічним синдромом. Основну групу становили 309 хворих похилого віку з ХСН ішемічного генезу і АС з рівнем гемоглобіну (Hb) <$E<<~120> г/л. Середній вік хворих - <$E66,8~symbol С~6,3> року. Середня тривалість захворювання - <$E7,11~symbol С~3,9> року. Із них 207 хворих (159 жінок та 48 чоловіків, середній вік - <$E66,5~symbol С~6,9> року) становили підгрупу зі збереженою фракцією викиду (ФВ <$E>>~45~%>) лівого шлуночка (ЛШ) та 102 хворих (79 жінок та 23 чоловіки, середній вік - <$E67,2~symbol С~5,4> року) - підгрупу із систолічною дисфункцією ЛШ (ФВ <$Esymbol Г~45~%>). Корекцію АС проводили із застосуванням препаратів заліза відповідно до індивідуально розрахованого загального дефіциту заліза. За рівня Hb <$E<<~100> г/л і рівня ЕРП нижче 4,3 ммоль/л призначали ЕРП-терапію. Короткотривала ЕРП-терапія безпечна у пацієнтів з ХСН як зі зниженою, так і зі збереженою ФВ ЛШ, сприяє покращанню якості життя і покращанню клінічної симптоматики. Під час проведення ЕРП-терапії хворим з ХСН і АС необхідно досягати цільового рівня Hb в межах 120 - 130 г/л. Більш ефективна ЕРП-терапія у пацієнтів з ХСН зі зниженою ФВ ЛШ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033-52 + Р410.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського