РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000629737<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дронова М. Л. 
Інгібітори синтезу білка в клітинах мікроорганізмів. Оксазолідинони : (огляд) / М. Л. Дронова, Н. О. Вринчану, Д. М. Дудікова, А. С. Ємсенко // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 2. - С. 3-13. - Бібліогр.: 63 назв. - укp.

Узагальнено інформацію щодо сучасного стану розробки антибактеріальних засобів, які належать до класу оксазолідинонів. На сьогодні до застосування в медичній практиці дозволено два препарати - Лінезолід (2000 р.) та Тедизоліду фосфат (2014 р.), призначені для лікування пацієнтів з інфекціями, спричиненими грампозитивними коками. На етапі клінічних досліджень знаходяться шість нових оксазолідинонів, що мають деякі переваги порівняно з першими препаратами цього класу. Так, Радезолід та сполука LCB01-0371 характеризуються активністю відносно грамнегативних паличок, Кадазолід виявляє виражену інгібуючу дію відносно Clostridium difficile, а Сутезолід та Посизолід розглядаються як потенційні протитуберкульозні засоби. Для сполуки MRX-I не виявлено переваг щодо спектра антибактеріальної активності, проте результати досліджень свідчать про сприятливий фармакокінетичний профіль та меншу токсичність порівняно з Лінезолідом. Подальший пошук нових оксазолідинонів проводиться переважно з метою виявлення сполук, активних відносно як чутливих, так і полірезистентних штамів мікроорганізмів. Етап доклінічних випробувань сьогодні проходять сім сполук. Наведений огляд літератури характеризує основні напрями розробки нових препаратів антибактеріальної дії на основі представників класу оксазолідинонів та доцільність їх впровадження в клінічну практику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського