РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000629742<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Цивунін В. В. 
Вплив потенційного антиконвульсанта - сухого екстракту рутки Шлейхера - на вміст нейротрансмітерних амінокислот у головному мозку мишей / В. В. Цивунін, С. Ю. Штриголь, Т. В. Горбач // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 2. - С. 43-48. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено вплив потенційного антиконвульсанта - сухого екстракту рутки Шлейхера (СЕРШ) - на вміст гальмівних та збуджувальних амінокислот у головному мозку мишей. Тваринам у профілактичному режимі протягом 3 діб внутрішньошлунково вводили водний розчин СЕРШ в умовно ефективній антиконвульсивній дозі 100 мг/кг та препарат порівняння - натрію вальпроат (сироп "Депакін") у дозі 300 мг/кг. Через 30 хв після останнього введення препаратів мишей піддавали евтаназії, негайно заморожували головний мозок рідким азотом, подрібнювали та екстрагували. У витягах визначали вміст ГАМК, глутамату та аспартату. Встановлено, що за профілактичного введення СЕРШ спричинив достовірні зміни кількісного вмісту всіх досліджуваних амінокислот у головному мозку тварин. Уміст ГАМК зростав у 2,3 разу, а глутамату та аспартату зменшувався на 8,3 та 30,8 % відповідно. Натрію вальпроат спричиняв значне збільшення рівня ГАМК у головному мозку мишей у 3,4 разу, а також достовірне зменшення вмісту глутамату на 34,6 % та зростання рівня аспартату на 8,9 %. Кореляційний аналіз показав, що між вмістом ГАМК та глутамату в головному мозку мишей, що отримували СЕРШ та натрію вальпроат, існує сильний від'ємний зв'язок. Між вмістом ГАМК та аспартату в групі контролю та на тлі натрію вальпроату існує слабкий кореляційний зв'язок, а також від'ємний зв'язок середньої сили у групі тварин, що отримували СЕРШ. Результати свідчать про виразний вплив як СЕРШ, так і натрію вальпроату на баланс нейротрансмітерних амінокислот у головному мозку мишей у бік підвищення вмісту гальмівних та зменшення рівня збуджувальних. Кореляційний аналіз свідчить про значний вплив СЕРШ на процеси обміну медіаторних амінокислот у ЦНС. Отже, СЕРШ, подібно до класичного антиконвульсанта натрію вальпроату, виявляє значний вплив на обмін гальмівних та збуджувальних амінокислот у ЦНС, а саме значно збільшує рівень ГАМК і зменшує вміст глутамату та аспартату, а також його дія характеризується сильним від'ємним кореляційним зв'язком у парі ГАМК-глутамат і середньої сили - у парі ГАМК-аспартат, ослаблюється позитивний зв'язок у парі глутамат-аспартат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-29 + Р281.704-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського